Rauno Tiits sai Londoni mainekal trepijooksul 6. koha

Rauno Tiits koos tütre Mariliisiga Londonis. Foto: erakogu

Eesti trepijooksja ja trepijooksude korraldaja Rauno Tiits startis täna Londonis Broadgate Tower Run Up trepijooksul, kus sai meeste eliidi arvestuses 6. koha.

Võistlejatel tuli joosta 35. korrusele ja läbida 870 astet. Rauno Tiitsil kulus selleks aega 4.26. Tulemus on neli sekundit parem, kui eelmisel aastal, mil Tiits trepijooksu võitis. “Natuke kiireks läks. Seiklemine metrooga võistluspaika ja soojenduseks jäi vaid viis minutit. Tegin julge stardi, mis tõmbas veidi hingamise kinni. Üldjoontes tegin oma ära. Tase võistlusel oli väga tugev,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Trepijooksu meeste eliitklassi võitis hispaanlane Ignacio Cardona Torres ajaga 4.02. Teise koha sai britt Mark Howard 4.07-ga ja kolmanda koha jaapanlane Takaaki Koyama 4.14-ga.

Hiljem startis Rauno Tiits ka amatööride klassis, kus sai aeglasematest jooksjatest möödudes slaalomit tehes ajaks 4.29, olles sellega amatööridest kiireim.