Rauno Tiits võitis isikliku rekordiga hotell Olümpia trepijooksu

Rauno Tiits Olümpia hotelli treppidel. Foto: Eesti Tõusu- ja trepijooksud

Eesti trepijooksude karikasari avati täna Radisson Blu Olümpia hotelli trepijooksuga Olümpia Topeltsprint, mille võitis meestest üks korraldajatest Rauno Tiits isikliku rekordiga. Naiste parimaks osutus Liina Volmerson.

Paremusjärjestuse selgitamiseks pidid võistlejad jooksma hotelli 26. korrusele kaks korda. Mõlema jooksu ajad liideti. Rauno Tiits sai esimesel korral tulemuseks 1.48 ja teisel korral 1.51. Kokku parandas ta oma senist paremat aega 13 sekundiga (koguaeg 3.39). Esimesel jooksul tuli parandust kaheksa ja teisel jooksul viis sekundit.

„Detsembris ja jaanuari esimeses pooles olen rahulikult trenni teinud. Korra nädalas harjutasin treppidel, ülejäänud aja suusatasin Jõulumäel ja Tartus. Tänasel teisel jooksul motivatsioon langes. Ei suuda nii palju enam pingutada, kui esimese jooksuga hea tulemus ees,“ rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kui võitja oli kindla ülevõimuga, siis kohtadel 2.-4. läks sekund-sekundi mänguks. Teise koha sai Rando Riks koguajaga 3.52 (1. jooks 1.55, 2. jooks 1.57). Kolmandale kohale platseerus Indrek Vait koguajaga 3.54 (1. jooks 1.56, 2. jooks 1.58). Kokkuvõttes jäi tast ühe sekundiga maha Lauri Loodsalu (1. jooks 1.57, 2. jooks 1.58).

Naistest võitis Olümpia trepijooksu veteranide klassi kuuluv Piret Põldsaar koguajaga 5.01 (1. jooks 2.27, 2. jooks 2.34). Järgnesid samuti veteran Kaili Laanemets koguajaga 5.29 (1. jooks 2.43, 2. jooks 2.46) ja Liina Volmerson koguajaga 5.35 (1. jooks 2.47, 2. jooks 2.48)

Esimest korda tehti ka lastele eraldi trepijooks. Nemad ei jooksnud mitte 16. korrusele, vaid piirdusid 15 korrusega. Üllataval kombel ühtegi poissi ei startinud. Kokku osales tänasel trepijooksul 56 võistlejat, lisaks neile kümmekond tüdrukut lastejooksul.