Rauno Tiits võitis trepijooksu Briti meistrivõistluste finaaletapi

Rauno Tiits (keskel) Briti meistrivõistluste finaaletapi autasustamisel. Foto: erakogu

Eesti parim meestrepijooksja Rauno Tiits võistles täna Londonis Suurbritannia meistrivõistluste viimasel etapil eliitklassis, mille võitis Briti meistri ees.

Võistlus toimus Broadgate tornmajas, mis 161 m kõrguse poolest on sama kõrge kui Tallinna teletorn. Trepijooksjatel tuli joosta 35. korrusele, kuhu jõudmiseks oli vaja võtta 877 astet. Rauno Tiits jooksis esimesel korral üles ajaga 4.33 ja teisel korral ajaga 4.30. Kahe aja kokkuvõttes andis see talle 1. koha. Briti meistriks kroonitud Mark Sims kaotas eestlasele esimeses jooksus 9 sekundiga ja teises jooksus 6 sekundiga. Kokku osales eliitklassis 16 litsentsiga trepijooksjat.

„Sain täna märgi maha. Poolteist aastat tagasi kaotasin ma Viinis talle pooleteise minutiga. Nüüd olin ise temast kiirem. Mulle tänane jooks sobis väga hästi. Trepp täpselt nagu minu jaoks loodud. Kitsas trepp asus vasakul pool ja käepide paremal. Jooksin üles nagu sõidab klassikalises tehnikas suusataja,“ rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta otsustas Londonis trepijooksul osaleda, kuna ei ole ise seda linna varem külastanud. Teine eestlane Marko Viru sai Broadgate tornmajas toimunud võistlusel 5. koha.

Broadgate tornmaja trepijooksu meeste rekord 3.58 kuulub hispaanlasele David Roblesile. Naistest on seni kõige kiirem olnud itallanna Cristina Bonacina ajaga 5.48. Mõlemad rekordid pärinevad 2016. aastast.