Reeda Tuula lõpetas suusahooaja Norras Worldloppeti maratonil

Reedat Tuula Tartu maratonil. Foto: erakogu
Reeda Tuula Tartu maratonil. Foto: erakogu

Jooksja viimase numbri kaanestaar Reeda Tuula pani oma tänavusele suusahooajale punkti 18. märtsil Norras Worldloppeti sarja kuuluval 54 km pikkusel klassikatehnikas sõidetaval Birkebeinerrennet maratonil, mis on üks vanemaid maratone selles sarjas.

“See oli üks raskemaid maratone. Kaks kolmandikku tuli sõita tõusvalt ja lõpuks kiirelt alla laskuda. Tõusumeetreid kogunes üle 1000,” võttis Tuula Jooksjale Norras toimunud maratoni kokku. Kui harrastajad läksid sealsetest tõusudest üles isegi kääris, siis ees suusatavad tipud sõitsid paaristõugetega, mis on Tuula sõnul lausa imekspandav.

“Esimesed kümme kilomeetrit on tõusu, millele järgneb väike laskumine, siis tuleb jälle 10 km tõusu ja nii edasi. Mõnes kohas peab ikka kääris ülesminekut ka kasutama. Raske maraton meiesugustele, kes piirduvad Trummi (Nõmme spordikeskuse juures – toim.) ja Tehvandi ringiga. Isegi raskem kui Vaasa maraton,” võrdles Tuula, kes suusatas 54 kilomeetrit klassikatehnikas ajaga 3:51.

Lumeolude üle Norras kurta ei saanud. “Minu usk ideaalsesse talveilma on säilinud ja maailmast see kadunud ei ole. 35 km enne Lillehammerit ei saanudki aru, aga kui jõudsime sellele kõrgusele kus maraton toimus, siis lund tundus ülearu,” lausus Tuula.

Ta on igal aastal võtnud ühe suusamaratoni väljaspool Eestit ette. “See on minu jaoks nagu kirss tordi peal. Kuna olen Vaasa suusamaratonil osalenud kolm korda, siis otsin omale midagi meelepärast, et suusanauding ja viimane motivatsioon meie talve vaadates üles leida,” rääkis Tuula. Laupäevase maratoniga tõmbas ta oma tänavusele suusahooajale joone alla. “Edasi on ratas, tossud ja seiklussport. Seiklushundi meeskond korraldab võistlusi juba aprilli lõpust alates,” lisas Tuula.

Birkebeinerrennet maratoni üldvõidu võttis norralane Martin Johnsrud Sundby ajaga 2:20.52. Eestlastest osutus parimaks naiste võitjale poolatar Justyna Kowalczykule kuus minutit kaotanud Taavi Kaiv. Kokku osales maratonil üle 60 eestlase.

Birkebeinerrennet maratoni tulemused