Reese hüppas kaugust 7.19, lisaks tehti veel kolm maailma hooaja marki

USA kergejõustiku meistrivõistluste viimane päev pakkus hiilgavaid tulemusi nii väljakualadel kui jooksurajal.

Päeva parima tulemusega sai Eugene’i Hayward Fieldil hakkama valitsev kaugushüppe maailmameister Brittney Reese, kes viis isikliku rekordi 7.19 peale. Viimati hüppasid naised nii kaugele 2007. aastal, kui venelanna Ludmilla Koltšanova lendas Sotšis 7.21.

Teise koha sai suurepärase isikliku rekordi 6.97-ga Janay DeLoach ja kolmas oli 6.88-ga Funmi Jimoh. Sel hooajal täpselt seitse meetrit hüpanud Brianna Glenn jäi 6.65-ga viiendaks ja Daegu MM-ile ei pääse.

Meeste kõrgushüppes sai maailma hooaja tippmargi 2.37-ga esikoha Jesse Williams. Dusty Jonas sai 2.31-ga teise koha.

Maailma hooaja tippmargid sündisid ka naiste tõkkesprindis ja naiste 200 meetri jooksus. Tõkkesprindi parim oli Kellie Wells 12,50-ga. Võistluste suurim üllatus sündis kolmandas poolfinaalis, kui üks favoriite Lolo Jones piirdus 12,81-ga ja jäi finaalist eemale. Ühtlasi jääb Jones eemale MM-ist.

Naiste 200 meetri jooksu esikoht läks 22,15-ga Shalonda Solomonile. 100 meetri jooksu valitsenud Carmelita Jeter sai 22,23-ga teise koha.

Meeste 200 meetri jooksus võitis oma teise USA tiitlit 100 meetri jooksu parim Walter Dix 19,95-ga, kuid jooksu ajal puhus lubatust tugevam taganttuul. Darvis Patton (19,98) oli teine ja Jeremy Dodson (20,07) kolmas.

Meeste kuulitõukes napsas meistritiitli vanameister Adam Nelson suurepärase 22.09-ga. MM-ile sõidavad ka maailmameister Christian Cantwell (21.87), Reese Hoffa (21.86) ja Ryan Whiting (21.34).

Väga tihe oli meeste 400 meetri tõkkejooksu finaal, kus kogenud konkurentide eest napsas tiitli nooruke Jeshua Anderson isikliku rekordi 47,93-ga. Helsingi maailmameister Bershawn Jackson sai sama ajaga teise koha ja kahekordne olümpiavõitja Angelo Taylor 47,94-ga kolmanda koha.

Allikas: ERR Sport