Regina Oja ja Rene Zahkna jõudsid jälitussõidus MK-punktidele

Regina Oja. Foto: Jarek jõepera
Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Regina Oja ja Rene Zahkna lõpetasid täna Itaalias Anterselvas jätkuval laskesuusatamise maailmakarikaetapil jälitussõidu vastavalt 38. ja 39. kohal, teenides sellega MK-punkte.

Regina Oja startis naiste 10 km jälitussõidule 47. kohalt (+1.53,0). Esimeses lamadestiirus laskis Oja kõik märgid alla ja see tõstis ta 34. kohale (+1.46,8). Ka teises lamadestiirus läks eestlannal sama hästi ning ta parandas oma positsioon veel kahe koha võrra kerkides 32. kohale (+2.02,9). Esimeses ja teises püstitiirus tuli Ojal kummaski üks möödalask, kuid ta jätkas 34. kohal. Finišisse jõudis Oja 38. kohal (+3.36,2).

Täna 39. kohalt startinud Tuuli Tomingas eksis esimeses tiirus koguni kolm korda, teises ühe, kolmandas taas kolm korda ning viimases ühe korra. Kokku 8 trahviringi suusatanud Tomingas lõpetas võistluse 45. kohal (+4.54,8). Kokku jõudis finišisse 47 naist, kaks võeti ringiga sisse saamise pärast rajalt maha, üks katkestas ja kümme ei tulnud jälitussõidu starti.

Naiste jälitussõidu võitis kaheksandalt kohalt startinud itaallanna Dorothea Wierer ajaga 29.20,1. Tema eksis ühe korra esimeses ja viimases tiirus. Teise koha sai sakslanna Laura Dahlmeier (+6,0), kelle arvele kogunes üks trahviring kolmandast tiirust. Kolmandana lõpetas tänase võistluse itaallanna Liisa Vittozzi (+16,2), kes vääratas korra esimeses ja viimases tiirus. Sprindidistantsi võitnud tšehhitar Marketa Davidova langes 14. kohale (+1.45,2).

Meeste 12,5 km jälitussõidus startis 57. kohalt Rene Zahkna, kes paraku ebaõnnestus lamadestiirudes. Esimeses tiirus tegi ta kaks ja teises ühe möödalasu, kuid püstitiirudes õnnestus tal kõik märgid alla lasta. See tõstis teda kõvasti ettepoole ja mees lõpetas võistluse 39. kohal (+4.03,5), teenides selle hooaja esimesed MK-punktid. 38. kohalt täna startinud Roland Lessingul nii hästi ei läinud. Nii lamadestiirudes kui püstitiirudes mõlemas kokku kolm korda eksinud vanameister tuli 52. kohale.

Meeste jälitussõidu võitis norralane Johannes Thingnes Bö ajaga 31.33,7, kuigi pidi suusatama kolm trahviringi. Teisele kohale tõusis kolmandalt positsioonilt startinud ja vaid ühe möödalasu teinud prantslane Antonin Guigonnat (+34,8). Kolmanda koha väljaselgitamiseks läks vaja fotofiniši abi. Viimane poodiumikoht kuulus prantslasele Quentin Fillon Maillet ´le  (+40,6), kes eksis ühe korra nii esimeses kui viimases tiirus. Neljanda kohaga pidi leppima tema kaasmaalane Simon Desthieux (+40,6; 1+0+0+1).