Regina Oja piirdus MK-etapil sprindis 70. kohaga

Regina Oja. Tartu Postimees/Scanpix
Regina Oja. Tartu Postimees/Scanpix

Kaks Eesti laskesuusatajat startisid täna õhtul Soomes Kontiolahtis jätkunud maailmakarikaetapil naiste 7,5 km sprindidistantsil, kus piirdusid tagasihoidlike tulemustega. Seekord parim Regina Oja 70. kohaga.

Kui lamadestiirus tegi Oja korraliku töö, siis püstitiirus tuli tal ühe eksimuse pärast suusatada 150 m pikkune trahviring. Finišis kaotas Oja võitjale 2.28,9. “Ei saa rahul olla. Lootsin paremat. Veebruari treeningud andsid oma märgi. Ega ma mingit ilmaimet ei oodanud,” lausus Oja pärast võistlust. Ta oli enne tänast teadmatuses, millises seisus on.

Tuuli Tomingas suutis samuti esimeses tiirus kõik märgid alla lasta, kuid teises tiirus kogunes tema arvele koguni kolm trahviringi. Tomingas jõudis 96 lõpetaja seas finišisse 94. kohal (+4.18,2). Meril Beilmann ei startinud, kuna haigestus ja tal oli palavik. Küsimärgi all on tema osalemine ka homsel segapaaristeatesõidus.

Tänase sprindidistantsi võitis püstitiirus ühe korra eksinud valgevenelanna Darja Domratševa ajaga 20.56,8. Poole sekundiga jäi talle alla suusarajal endast kõik andnud ja tiirudes täpne olnud sakslanna Franziska Hildebrand. Kolmanda koha sai püstitiirus ühe möödalasu teinud itaallanna Lisa Vittozzi (+5,5). Maailmakarikasarja üldliider soomlanna Kaisa Mäkarainen, kes tegi kummaski tiirus ühe möödalasu, lõpetas võistluse 10. kohal (+34,4).

Naiste 7,5 km sprindi tulemused