Regina Oja sai IBU Otepää etapil sprindis 16. koha

Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera
Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Regina Oja sai täna Otepääl jätkunud laskesuusatamise IBU karikaetapil naiste 7,5 kilomeetri sprindidistantsil 16. koha.

Lamadestiirus kahel korral eksinud 23-aastane eestlanna läbis püstitiiru puhaste paberitega ja kaotas võitjale prantslannale Chloe Chevalie´le 53,9 sekundiga. “Sõiduga jään täna rahule. Sain alguses Tuuli taga sõita, kui tema oli oma viimasel ringil ja mina esimesel. Teine ring oli ehk see kõige raskem, aga muidugi püstitiirus lastud null andis jõudu viimaseks ringiks,” analüüsis Oja enesetunnet rajal.

“Laskmise poole pealt, kaks eksimust on sprindis ikka palju ja seda rajal tagasi ei sõida, kuid kokkuvõttes väga hea pingutus,” lausus Oja ning lisas, et tunneb heameelt kohale tulnud publiku üle. “See on väga tore, kõik elasid kaasa. Ergutamist oli kuulda nii siin kui ka rajal. Hea on näha, et Otepääle on kohale tulnud palju rahvast ja meie tegemised lähevad neile korda!”

Mõlemad tiirud puhtalt läbinud Meril Beilmann lõpetas 26. kohal (+1.20,7). Kolm möödalasku teinud Tuuli Tomingas sai 31. koha (+1.38,6), kuuel korral tiirudes eksinud Johanna Talihärm piirdus 50. kohaga (+3.22,1), püstitiirus kolm möödalasku teinud Kadri Lehtla sai 52. koha (+3.33,09 ja koguni kuus korda tiirudes eksinud Grete Gaim 56. koha (+3.50,5).

Sprindidistantsi võitnud prantslanna Chloe Chevalier läbis distantsi ajaga 22.18,1. Poodiumi teised astmed hõivasid täna sakslannad. Teise koha teenis tiirudes samuti puhtalt lasknud Janina Hettich, kaotust liidrile 5,2 sekundit. Poodiumi kolmandale astmele tõusis täna püstitiiru järel ühel trahviringil käinud Juliane Fruehwirt (+12,9). “Tundsin täna ennast lasketiirus hästi, väga hea sõit minu poolt,” lausus Chevalier vahetult pärast võistlust. “Rajal ei olnud enesetunne küll kõige parem, kuid kokkuvõttes olen tulemusega rahul,” lisas ta.