Reinpauli maastikujooksu võitsid Kelly Nevolihhin ja Dmitri Aristov

Kelly Nevolihhin Reinpauli rajal jooksmas. Foto: Riho Lüüs
Kelly Nevolihhin Reinpauli rajal jooksmas. Foto: Riho Lüüs

Kui Dmitri Aristov võitis laupäeval “pika puuga” Nõmme-Harku metsajooksu, siis eile ei andnud ta teistele võimalust Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Ebavere tervisepordikeskuses toimunud 14. Reinpauli maastikujooksu põhidistantsil. Naistest sai enda valdusesse rändkarika rohkem Eesti paremikku kuuluva keskmaajooksjana tuntud Kelly Nevolihhin.

Aristov läbis 10 km pikkuse raske raja ajaga 38.14. Mehe jaoks tuli võit kergelt. “Enne jooksu mõtlesin, et möödunud aasta võitja Elar Vulla stardib ka, aga teda polnud ega ka teisi tugevaid jooksjaid. Nõmme-Harku jooksust olid jalad natuke väsinud, kuid trass osutus lihtsamaks kui eelmisel aastal,” rääkis Dmitri Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Möödunud aastal pidi ta samal jooksul leppima Elar Vulla järel teise kohaga. Tänavu segas õigel ajal hooaega alustamast põlv. “Kõik on korras. Jooksen 15-21 km. Praegu on vaja häst treenida, et uuesti head tulemused saada,” lisas Aristov.

Aristovile kaotas tänavu ligi kahe minutiga pärast kolmekuulist võistluspausi tagasi jooksurajale naasnud Andrus Lein, kes sai lõpuajaks 40.12. “Juuli lõpus rebestasin vasaku jala säärelihast, mistõttu pidin pikalt pausi pidama. Eilsel esimesel võistlusel proovisin kas jalg kannatab. Tundus, et pidas vastu. Eks algus on ikka raske. Aristoviga polnud midagi teha. Kui teistel on hooaeg läbi, siis paistab, et tas ikka jaksu veel jagub,” ütles Lein.

Ta on varemgi Reinpauli krossil osalenud, kuid sügisese maratoni ja teiste võistluste pärast ei ole ta viimastel aastatel seda jooksnud. “Sügisel läheb hooaeg muidu väga pikaks, oktoobri lõppu ja novembrisse ei tahaks nagu võistlusi jätta. Nüüd sattusin tulema, sest oli pikk võistluspaus. Lisaks kodulähedane võistlus,” lausus Lein. Tema järel sai kolmanda koha Kevin Vabaorg 41.15-ga.

Naistest võitsi Reinpauli maastikujooksu 10 km distantsi ajaga 45.34 varem mitu korda poole lühemal võistlusmaal kaasa teinud Kelly Nevolihhin. Esimesed viis kilomeetrit püsis temaga koos maratoni Eesti meister Moonika Pilli, kuid seejärel läks Nevolihhin eest ära.

“Ma ei ole enne 10 km maastikujooksul võistelnud. Tunne oli väga hea, karmid tõusud said kergelt tasaseks joostud. Mõnus pühapäevane tempokross,” sõnas keskmaajooksja Nevolihhin. Tema jaoks on uus ettevalmistusperiood juba alanud, kuigi nüüd tuleb pisike paus jälle sisse, sest tarkusehambad annavad märku. Novembri lõpus suundub Nevolihhin treeninglaagrisse Portugali.

Reinpauli krossil teine olnud Moonika Pilli kaotas Nevolihhinile 1.23, saades lõpuajaks 46.57. Kolmandana lõpetas Elin Ilves 52.05-ga. Kokku lõpetas 10 km distantsi 33 ja 5 km distantsi 31 jooksjat.

14. Reinpauli maastikujooksu tulemused