Reinpauli maastikujooksu võitsid Jaanus Kallaste ja Luna-Aleksandra Lagoda

Kaanus Kallaste Reinpauli jooksul. Foto: Riho Lüüs
Kaanus Kallaste Reinpauli maastikujooksul. Foto: Riho Lüüs

Ebavere tervisepordikeskuses toimus täna 16. Reinpauli maastikujooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid Treeningpartneri esindaja Jaanus Kallaste ja Luna-Aleksandra Lagoda.

Kallaste, kes on varemgi mitmeid kordi Reinpauli rajal jooksnud, valmistus mõtetes raskemaks, aga trassi seisukord osutus kergemaks võrreldes eelmiste kordadega. “Siiski selle aasta jooksudest on tegemist kõige tõusude rohkema rajaga minu jaoks,” ütles Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Reinpauli maastikujooksul võitis ta esikoha ka kuus aastat tagasi.

“Otsustasin täna ka kohal olla – hea korraldus ja kodust tunniajase sõidu kaugusel. Eelmise nädala Nõmme-Harku metsajooks jäi mul kripeldama, sest tundus raske joosta, aga täna oli jälle hea enesetunne ja kergus tagasi,” märkis Kallaste. Ta võitis täna 10 km ajaga 37.20. Teise koha sai Allan Männi tulemusega 38.36 ja kolmanda koha vanameister Meelis Veiberg ajaga 40.42.

Naistest võitis pika distantsi 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda (TÜASK) ajaga 41.07. Teiseks tuli Olga Andrejeva (Sparta) 44.27-ga. “Luna ja Kelli Nevolihhin, kes jooksis 5 km distantsil, panid kohe stardist mäkke minema. Mu jalad ei olnud piisavalt värsked, et kiiret mäkkejooksu teha. Nägin, et tagant keegi mind ei ohusta, võtsin jooksu naudinguga ja läbisin raja tempokrossi kiirusega,” lausus Andrejeva. Kolmas koht kuulus Maarit Einsalule 54.24-ga.

Kelly Nevolihhin võitis naistest 5 km jooksu ajaga 21.03. “5 km tempokrossi sobis treeningplaani hästi. Võtsin tänast jooksu tugeva treeninguna. Rada on siin raske, aga sügisesse sobib, kuna olen siit lähedalt pärit, siis pean seda kodukandi jooksuks, kus üritan ikka igal aastal käia,” rääkis Nevolihhin. Teisena lõpetas vahel ikka mõnel jooksul kaasa lööv Moonika Pilli 23.38-ga. Kolmandaks tuli Maria Liis Ailt 24.44-ga.

16. Reinpauli maastikujooksu tulemused