Rene Zahkna andis treenerile põhjuse vuntsid maha ajada

Rene Zahkna. Foto: Scanpix

Kolmest Eesti laskesuusatajast kaks – Rene Zahkna ja Kalev Ermits suutsid täna Rootsis Östersundis MK-etapil 10 km sprindidistantsil välja sõita kohad, mis tagasid neile pääsu homsesse jälitussõitu. Zahkna 34. koht ja sellega kaasnevad maailmakarikapunktid tähendavad, et koondise treener Indrek Tobreluts peab täitma hooaja algul antud lubaduse ning vuntsid maha ajama.

“Vuntsid lähevad, see on kindel. Ajan ikka ise maha,” lubas Tobreluts Jooksjale küsimuse peale, kas Rene Zahkna on treenerile abiks. “Täna tuli hea päev igal juhul ja usun, et hooaja edenedes läheb Rene veel paremaks ja küll Kalevi märgid ka alla kukuvad,” jäi treener optimistlikuks.

Rene Zahkna laksis lamades tiirus kõik märgid alla. Tõsi küll, viimane märk kukkus õnnega pooleks. Tiirust lahkudes kaotas Zahkna liidrile 30 sekundiga. Pärast teist tiiru, kust eestlane samuti puhtalt pääses, tuli 9 sekundit kaotust juurde, kuid tol hetkel olnud 21. koht andis lootust, et punktikoht etapil on siiski tulemas. Finišis jäi Zahnka tänase sõidu võitjale alla 1.10,0-ga. 34. koht kindlustas talle pääsu homsesse jälitussõitu ning tõi ka maailmakarikapunktid.

“Suutsin tiirudes tegutseda kiiresti ning suusarajal toimunuga võib samuti rahule jääda,” sõnas Rene Zahkna pärast võistlust. “Vahetult enne starti sadas Östersundis vihma ning rada oli väga jäine. Tekkis olukord, kus kõik mehed suusarajal väga võrdsete aegadega ning puhas laskmine mängis seetõttu väga suurt rolli,” lisas lasketiirudes kiirelt ja täpselt tegutsenud Zahkna.

Kalev Ermits eksis lamades tiirus kaks korda. Üks möödalask läks märgist natuke alla, teine poolenisti küll tabas, kuid sellest märgi allasaamiseks ei piisanud. Ermits pidi suusatama kaks trahviringi. Selle eest püstitiirus kõik õnnestus ja sealt sai Ermits tulema 39. kohal. Viimasel suusaringil kogunes sekundeid juurde ja ta lõpetas tänase võistluse 49. kohal (+1.37,0), mis tähendab samuti startimist homsel jälitussõidul.

Kauri Kõiv suutis esimeses tiirus kõik märgid alla tuua, kuid pärast igat lasku läks paus pikaks, seda eriti kolmanda lasu järel, mil vahe osutus 8-sekundiliseks. Teises tiirus tuli eelviimane märk õnnega pooles alla, kuid viimane jäi üles. Finišisse jõudis Kõiv 80. kohal (+2.27,9).

10 km sprindi võitis norralane Tarjei Bö ajaga 22.40,6. Ta edestas vaid 0,7 sekundiga prantslast Martin Fourcade´i. Mõlemad eksisid kahe tiiru peale kokku ühe korra – Böe püstitiirus, Fourcade lamades tiirus. Poodiumi kolmas koht läks sakslasele Erik Lesserile (+3,7; 0+0).