Rene Zahkna puhtalt laskmine Eesti nelikut ei aidanud

Rene Zahkna. Foto: Scanpix
Rene Zahkna. Foto: Scanpix

Sloveenias Pokljukas jätkus täna laskesuusatamise maailmakarikasari segateatesõiduga, kus Eesti nelik ei saanud vaatamata Rene Zahkna puhtale laskmisele mõlemas tiirus paremat kui 17. koha.

Avavahetust sõitnud Tuuli Tomingas tegi esimeses ehk lamadestiirus väga head tööd, sest laksis kõik märgid kiiresti ja ilma varupadruneid kasutamata alla, lahkudes tuurust kõrgel 6. kohal, kaotades liidrile 7,2 sekundiga. Püstitiirus tal nii hästi ei läinud ja kasutada tuli koguni kõik kolm varupadrunit. See kukutas eestlanna 14. kohale (+51,2). Oma vahetuse andis Tuuli Tomingas üle 15. kohal (+1.20).

Teist vahetust suusatanud Grete Gaim eksis esimeses tiirus kaks korda, kuid sai kahte varupadrunit kasutades püsti jäänud märgid alla lastud. Tiirust lahkus ta 16. kohal, kuid kaotust liidrile kogunes juba üle kahe minuti (+2.13). Püstitiirus õnnestus Grete Gaimil kõik märgid alla tuua ilma varupadruneid haaramata. Vahetuse andis ta üle 16. kohal (+3.19).

Kolmanda vahetuse mees Rene Zahkna tegi, mis suutis ja läbis mõlemad tiirud puhtalt ning andis vahetuse ankrumehele Martin Remmelgale üle 15. kohal (+3.54). Martin Remmelg pidi lamadestiirus võtma kaks varupadrunit, kuid vaatamata sellele hoidis ta 15. kohta (+4.16). Teises tiirus tal varupadruneid vaja ei läinud, aga suur kaotus tuli sõidud juurde ning mees tõi Eesti koondise finišisse 17. kohal (+4.53,1).

Esikoha võttis täna tänu Martin Fourcade võimasel esitusele Prantsusmaa kvartett koosseisus Anais Bescondist, Justine Braisazist, Martin Fourcade ja Simon Desthieux (1:10.02,8; 0+5). Teise koha sai Šveits (+38,7; 0+9) ning kolmanda koha Itaalia (+52,1; 1+8).