Rene Zahknal jäi kolm kohta MK-punktist puudu

Rene Zahkna. Foto: Scanpix
Rene Zahkna. Foto: Scanpix

Rene Zahkna ja Kalev Ermits võistlesid täna Rootsis Östersundis laskesuusatamise maailmakarikaetapil meeste 12,5 km jälitussõidus, mille lõpetasid viiendas kümnes, kusjuures Zahknal jäi maailmakarikapunktist puudu kolm kohta.

Zahkna startis jälitussõidule 34. kohalt liidrist 1.10 hiljem ja Ermits 49. kohalt 1.37 liidrist hiljem. Pehme rada ja kehvem libisemine võrreldes eilsega ei mänginud täna niivõrd suurt rolli, kui just tuulepuhangud lasketiirudes, mis osutusid lausa loteriiks ja laskmise täpsus olenes paljuski sellest, mis ajal keegi tiiru sattus.

Zahkna eksis esimeses lamades tiirus ühe korra ja lahkus pärast trahviringi tiirust 34. kohal (+1.26), mis andis lootus punktikohale. Teises lamades tiirus tuli tal suusatada samuti üks trahviring, millega kukkus kolm kohta allapoole ehk 37. positsioonile.

Kolmanda tiiru, kus lasti püsti, läbis Zahkna puhtalt, kuid viimases tiirus eksis taas korra, mis langetas ta 41. kohale. Viimase suusaringiga andis Zahkna veel kaks kohta käest, jõudes finišisse 43. kohal (+3.19,5).

Kalev Ermits alustas hästi. Esimeses tiirus ei eksinud ta kordagi ning tänu sellele õnnestus tal viis sekundit liidrile kaotusest tagasi võita. Kui stardis kaotas Ermits 1.37, siis tiirust 42. kohal lahkudes 1.32. Teises tiirus tuli tal suusatada üks trahviring, ent kolmandas tiirus ei eksinud Ermits kordagi. Kuna päris paljud laskesuusatajad vääratasid laskmisel, tõusis Ermits kõvasti ettepoole 33. kohale.  “Treeningutel olen lamades tiiru kontrolli alla saanud,” analüüsis Ermits. “Võib öelda, et tegelikult on viimaste aastate stabiilseim seis lamades tiirudes praegu. Mõni läheb ikka mööda, kuid kindlus on oluliselt suurem.”

Edasi nii hästi ei läinud, sest viimases püsti tiirus tegi Ermits koguni neli möödalasku, millega ta langes 50. kohale. “Olin ise juba selleks hetkeks veidi väsinud ning ei kontrollinud enam relva liikumist nii hästi,” kommenteeris Ermits viimast lasketiiru. “Viimane tiir läks täna lihtsalt aia taha,” tunnistas ta. Finišisse jõudis eestlane 47. kohal (+3.51.5) ehk ta kerkis jälitussõiduga võrreldes eilse sprindiga kaks positsiooni.

Tänasele jälitussõidule sprindi teiselt kohalt startinud prantslane Martin Fourcade sai suure edu teiste ees sisse kolmanda tiiruga, kus ei eksinud kordagi, kuid number ühe all startinud norralane Tarjei Bö eksis kolm korda. Kuus möödalasku teinud norralane finišeeris alles 19. kohal (+1.49,5). Fourcade võitis ajaga 30.12,2. Teisena lõpetas sloveen Jakov Faki (+40,8; 2) ja kolmandana prantslane Quentin Fillon Maillet (+42,1;2).

Meeste 12,5 km jälitussõidu tulemused