Retrojooksu võitnud Olavi Allase alistas Mukunga

Olavi allase Retrojooksul. Foto: Merike Annuk
Olavi Allase Retrojooksul. Foto: Merike Annuk

Olavi Allase võitis täna 51. Retrojooksu ümber Kuremaa järve, jättes selja taha mitmetel Eesti suurtel rahvajooksudel valitsenud keenialase Ibrahim Mukunga Wachira.

Tegemist on 13 km pikkuse jooksuga, kus võistlejad stardivad 30-sekundilise intervalliga tehniliselt ja füüsiliselt väga nõudlikule rajale, kus on kitsad ning juurikaid täis metsarajad, pehmed heinamaad, pokumaad ja sopased metsasihid. Allase suutis tehnilise raja läbida ajaga 45.32. Teise tulemuse välja jooksnud Mukunga lõpuajaks kujunes 46.13. Kolmandaks tuli Rauno Laumets 48.28-ga.

“Enne starti koos sõber Rauno Laumetsaga plaani paika pannes otsustasime, et sellisel rajal ei saa ükski välismaalane võita, tuleb näidata kes on Eesti võsas peremees,” lausus Olavi Allase. “Eks eraldistart ja nõudlik rada on need, mis tema jaoks on keerulised elemendid,” viitas Allase Mukungale. “Tundsin ennast metsas kitsastel juurikaid täis ja sopastel radadel hästi. Kunagi sai ju ka orienteerumist tehtud.”

Naistest võitis Retrojooksu Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 53.04. “Kuremaa jooksu eesmärk oli ennekõike oma kodukoha võistlusel kohal olla, kust kõik alguse sai. Jooksime täna koos Heino Põldojaga rajal, mis on tähendusrikas hetk, sest just tema oli see Jõgeva mees, kes mulle jooksmist tutvustas ja kunagistele Kuremaa jooksudele kaasa võttis. Rada polnud kergete killast, kitsad käänulised metsarajad, põllu peal jooksmist, kuid see tegigi asja huvitavaks, korralik proovilepanek ning eraldistart hoidis põnevust kuni lõpuni,” lausus Kukk.

Teise tulemuse jooksis välja Kelly Nevolihhin (53.40) ja kolmanda Minna Kelk (SK Jooksupartner) 57.30. “Mõnus pikk krossijooks kaunis looduses, vingerdamist oli rajal päris palju. Paraku on see eraldistartide võlu, et kunagi ei tea, kuidas teised jooksevad. Andsin endast liiga vähe täna, aga see teebki selliseid jooksud huvitavaks. Iial ei tea, kuidas läheb. Jooksin tänavu kiirema aja, kui eelmisel aastal 1 km võrra lühema raja (rada muutus veidi). Olen rahul,” ütles Nevolihhin.

51. Retrojooksu tulemused