RMK Kõrvemaa suusamaraton lükkub nädala võrra edasi

Suusatajad Kõrvemaa suusamaratonil tõusu võtmas. Foto: MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi
Suusatajad Kõrvemaa suusamaratonil tõusu võtmas. Foto: MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi

Eeloleval laupäeval, 30. jaanuaril toimuma pidanud RMK Kõrvemaa suusamaraton lükatakse ilmaolude tõttu edasi ja viiakse läbi laupäeval, 6. veebruaril. Sulailm ja vihm on suusaradade olukorda muutnud sedavõrd, et korraldajad otsustasid tänavuse suusasõidu nädala võrra edasi lükata.

Rajameister Jüri Voodla sõnul on suusarada vesine ja pehme, mistõttu ei kannata ei rajatraktori ega saaniga lumele minna. Kuna eelseisva nädalavahetuse prognoos lubab samuti sula, siis on raja põhi jäätumata, mis teeb võimatuks rada korrektselt ette valmistada ja osavõtjaid teenindada ning turvata. Järgmise nädala ilmaprognoos lubab miinuskraade ja Kõrvemaal on lund õnneks nii palju, et tõenäoliselt saame maratoni nädal hiljem oluliselt paremates oludes ära pidada.

Seoses tekkinud olukorraga on korraldajad pikendanud ka registreerimist RMK Kõrvemaa Suusamaratonile. Registreerida saab internetiaadressil www.jooks.ee kuni 5. veebruarini. Kehtima jäävad soodusvooru hinnad. Kõigile RMK Kõrvemaa Suusamaratonile registreerinutele, kellele 6. veebruarile lükatud üritusel osalemine siiski ei sobi, pakutakse võimalust ennast, üht oma pereliiget või sõpra registreerida tasuta ühele tänavusele RMK Kõrvemaa Nelikürituse eelseisvale üritusele vabalt valitud distantsile või kantakse soovi korral osavõtutasu tagasi. Korraldajad paluvad sellest teavitada hiljemalt neljapäevaks, 4. veebruariks aadressile registreerimine@jooks.ee.