RMK Kõrvemaa suusamaratoni võitsid Timo Simonlatser ja Piret Pormeister

Laupäeval Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimunud RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu 38 km vabatehnikarajal krooniti võitjaks meestest Timo Simolatser ja naistest Piret Pormeister, mõlemad Eesti suusakoondise kandidaadid.

Simonlatserile järgnesid Peeter Kirss ja mulluse RMK Kõrvemaa Nelikürituse võitja Allar Soo. Naistest järgnesid Pormeistrile Heleri Kivil ja Reeda Tuula. Tubli sõidu tegi Eesti jalgpallikoondise raudvara Raio Piiroja, kes ületas finišijoone üldarvestuses 82. kohal.

Lisaks põhidistantsile sõitsid harrastajad ka 19 km pikkusel terviserajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud. Küll said kõik lõpetajad kirja distantsi läbimise aja. RMK lastealal ”Noorendik” said lapsed koos Tibu ja Rebasega osaleda lõbusatel suusa- ja kelguvõistlustel.

Suusasõit oli avalöök tänavusele RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Põhja-Eesti suurima perespordisarja kavva 27. aprillil toimuv kevadjooks, 19. juulil aset leidev rahvatriatlon ning 27. septembril sõidetav rattamaraton.

Lisainfo sündmuse kohta: http://www.jooks.ee/nelikyritus.