Robert Kiprono Cheruiyot võitis rajarekordiga Bostoni maratoni

114. Bostoni maratoni võitis keenialane Robert Kiprono Cheruiyot suurepärase rajarekordi 2:05.52-ga. Bostoni maraton on tuntud küllaltki raske rajaprofiili poolest, mistõttu on Cheruiyoti aeg vägagi hinnatav.

Eelmine rekord kuulus Cheruiyoti tuntumale nimekaimule Robert Kipkoech Cheruiyotile, kes läbis 2006. aastal raja 2:07.14-ga. Kümme aastat vanema Kipkoech Cheruiyoti vägitegudeni jääb nooremal veel tükk maad, sest Kipkoech Cheruiyot on võidutsenud neljal Bostoni maratonil. Cheruiyotile järgnesid etiooplased Tekeste Kebede ja Deriba Merga. Kebede läbis distantsi ajaga 2:07.23 ja mullune võitja Merga ajaga 2:08.39 ehk kolm sekundit kiiremini kui möödunud aastal maratoni võites. USA lootused pärast 1983. aastat taas meeste seas võit võtta jäid seekord täitumata. Ryan Hall sai 2:08.41-ga neljanda koha ja Ateena olümpiahõbe Mebrahtom Keflezighi 2:09.26-ga viienda koha.

Naiste seas läks võit Teyba Erkessole Etioopiast, kes sai vaid kolme sekundiga jagu venelannast Tatjana Puškarjovast. Ajad olid vastavalt 2:26.11 ja 2:26.14. Kolmas koht läks Keenia sportlasele Salina Kosgeile 2:28.35-ga.