Kütioru maastikujooksul tegi ilma õiged jalatsid valinud Raido Mitt

Kolm kiiremat meest Kütioru jooksu autasustamisel: Karel Hussar, Raido Mitt ja Olavi Allase. Foto: Võrumaa Spordiliit
Kolm kiiremat meest Kütioru jooksu autasustamisel: Karel Hussar, Raido Mitt ja Olavi Allase. Foto: Võrumaa Spordiliit

Täna peeti Võrumaa pikamaajooksusarja eelviimase ehk 11. etapina 6. Kütioru maastikujooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitis Sparta spordiseltsi esindaja Raido Mitt Karel Hussari ja Olavi Allase ees.

Mitt läbis maastikulise ja tehniliselt raske raja ajaga 33.21,3, edestades teisena lõpetanud Karel Hussarit (SK Jooksupartner) ligemale ühe minutiga. “Teistel ei olnud õigeid jalanõusid. Ma jooksin orienteerumise jalatsitega. Rada oleks nii ehk naa mulle paremini sobinud. Ise ma ei kukkunud kordagi. Eks mul ole ka suur maastikujooksu kogemus,” rääkis orienteeruja taustaga Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ometi lootis mees, et tänane võit tuleb kergemalt. Mitt on suutnud enda sõnul vähem kui nädalaga taastuda SEB Tallinna Maratonil joostud poolmaratonist, kus püstitas isikliku rekordi 1:07.58. Tema eelmine tippmark oli Narvas Energiajooksu raames toimunud poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel joostud 1:08.56.

Kütioru jooksul teise koha saanud Karel Hussari lõpuajaks kujunes 34.16,8. “Rada oli väga tehniline ja libe. Kukkusin ise mitu korda ja nägin, et ka Olavi kukkus mitu korda. Niipea, kui rada pärast esimest kilomeetrit metsavahele keeras tekkisid esimestel meestel vahed sisse. Raidol olid hea mustriga tossud jalas, tema läks oma teed, mul jäi Olaviga 100-meetrine vahe,” kirjeldas Karel Hussar tänase võistluse käiku ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Viiendal kilomeetril tuli jooksjatel võtta pikk tõus. Seal suutis Hussar Olavi Allasele lähemale joosta ja sai ta pärast tõusu kätte ning läks ka veidike konkurendi eest ära. Järsul lõputõusul hakkas Allase taas Hussarile lähenema, kuid kätte teda siiski ei saanud. Olavi Allase lõpetas tema järel kolmandana ajaga 34.33,6.

Allase pidas täna määravaks õiget jalatsivalikut. “Alguses mõtlesin joosta staadionil kasutatavate naelikutega, aga kuna vahepeal esinesid rajal tugeva kattega kruusatee lõigud, siis kartsin, et need põrutavad liiga palju jalgu. Mina oma sileda jalatsiga hakkama ei saanud. Võitja saatus oli otsustatud juba peale esimest kilomeetrit esimesel laskumisel, kus ma kukkusin kaks korda järjest,” ütles Allase.

Õnneks midagi hullu ei juhtunud. “Nii jätkasime jooksmist – mina teisel ja Karel Hussar kolmandal kohal. Poolel maal pikal tõusul hakkas mul raske ning ei suutnud kohe head rütmi taastada. Nii seal läkski Karel ette. Enne lõppu ma kosusin ja pikal lõputõusul jõudsin Karelile uuesti lähedale, aga peale paari libisemist sain aru, et päris kätte ma teda ikka ei saa,” tõdes Allase.

Naistest võitis Kütioru maastikujooksu alles N16 vanuseklassi kuuluv Johanna Udras Võru suusaklubist ajaga 45.36,9. Teisena lõpetas N40 vanuseklassi parim Consuelo Laanemäe Räim 45.39,3-ga. Kolmandaks osutus Inga Siegert Vastseliina spordiklubist ajaga 45.43,0.

Võrumaa pikamaajooksusarja viimane etapp toimub 14. oktoobril, mil on kavas 33. Võru-Munamäe maastikujooks.

6. Kütioru maastikujooksu tulemused