Roland Lessing jälitussõidus punktikohale ei jõudnud

Roland Lessing. Foto: TAIRO LUTTER/POSTIMEES
Roland Lessing. Foto: TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX

Täna Sloveenias Pokljukas jätkunud laskesuusatamise maailmakarikaetapil kavas olnud meeste jälitussõidu 12,5 km distantsile 48. kohalt startinud vanameister Roland Lessing tegi nelja tiiru peale kokku kolm möödalasku, mistõttu MK punktikohale ei jõudnud.

Liidrist Martin Fourcade´st 1.51 hiljem rajale pääsenud Lessing läbis küll esimese lamadeslaskmisega tiiru puhtalt, kuid eksis korra teises ning koguni kaks kolmandas ehk püstitiirus. Viimases tiirus võttis Lessing end kokku ja laskis kõik viis märki ilusti alla. Kaotust võitjale, kõikides tiirudes täpne olnud prantslasele Martin Forcade´le kogunes 4.40,8. Lessing sai täna 49. koha.

“Väga heast sooritusest jäi natuke puudu. Kolmandas tiirus kaks eksimust oli liiga palju. Peale kolmandat ringi ehk väsimusest tingituna, muutus Roland natuke lohakaks ja nii need kaks eksimust tulid. Enesetunne liigub tal paremuse poole ja see on hetkel peamine,” kommenteeris Jooksjale Eesti laskesuusakoondise laskmise treener Indrek Tobreluts.

Kõva rebimine käis teisele ja kolmandale kohale. Kuni viimase tiiruni Fourcade´le konkurentsi pakkuda üritanud venelane Anton Šipulin eksis viimases tiirus ühe korra. Samal ajal, kui venelane suusatas trahviringi suutis norralane Emil Hegle Svendsen kõik märgid alla lasta ning läks koos venelasega võtma viimaseid kilomeetreid finiši suunas. Šipulin üritas kuni lõpujooneni norralasele vastu hakata, kuid vaid 0,2 sekundilise paremusega kuulus täna teine koht  Svendsenile.

Meeste 12,5 km jälitussõidu tulemused

Itaalias Ridnaun-Val Ridannas jätkuval laskesuusatamise IBU karikasarja teisel etapil sai Kristel Viigipuu naiste 7,5 km sprindidistantsil 43. koha. Mõlemad lasketiirud läbis Viigipuu puhaste paberitega (3.06,9; 0+0). Naiste 7,5 km sprindidistantsil võidutses ukrainlanna Anastasiya Merkushyna (21.11,8; 0+0). Teise koha sai venelanna Uliana Kaisheva (+34,6; 0+0) ning kolmandaks tuli sakslanna Karolin Horchler (+50,5; 0+0).