Roland Lessing sai laskesuusatamise EMil 12. koha

Roland Lessing. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Roland Lessing. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Roland Lessing sai täna Poolas Duszniki-Zdrójs laskesuusatamise lahtistel Euroopa meistrivõistlustel meeste 10 kilomeetri sprindidistantsil 12. koha, pääsedes homsesse jälitussõitu.

Lamadestiirus korra eksinud Lessing kaotas liidrile 50,3 sekundit. “Meeskond töötas täna väga hästi, suusad olid head ja laskmine ka õnnestus,” sõnas Lessing vahetult pärast võistluse lõppu. “Enesetunne on paari nädala jooksul paremaks läinud ja viimastel päevadel päris hea olnud,” lisas ta.

“Täna läks ka rohkem pihta ja sellest ka kõrgem positsioon,” rääkis Lessing. “Homme peab lihtsalt pihta saama ja loodame, et füüsis säilib,” muigas vanameister, et laskesuusatamises on ennustamine üks tänamatu töö. Ühtlasi kiitis Lessing ka Poolas toimuvate Euroopa meistrivõistluste korraldustiimi. “Võistlus on väga hästi korraldatud, tõesti tasemel,” kiitis ta. “Ilm soosis ka täna sportlasi – päike paistis,” märkis Lessing.

Hea sõidu tegi ka Martin Remmelg, kellelt 39. koht (+1.35,9; 1+1). Johan Talihärm 84. (+3.06,7; 1+2) ja Tarvi Sikk 95. (+3.36,4; 0+1).

Euroopa meistriks krooniti bulgaarlane Vladimir Iliev (24.26,9; 0+1). Hõbemedali sai kaela Alexander Loginov. Puhtalt lasknud venelane kaotas liidrile 4,9 sekundit. Poodiumi kolmandale astmele tõusis samuti bulgaarlane – Krasimir Anev (+16,7; 0+0).