Roman Fosti edestas Inglismaal Pekingi MMi 4. koha maratoonarit

Roman Fostit kutsutakse IAAFi kuld- ja hõbevõistlustele.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Roman Fosti võistles 18. oktoobril Inglismaal Birminghamis IAAFi hõbesarja kuuluval poolmaratonil, kus sai 7. koha ajaga 1:06.27, edestades Pekingi MMi maratonil 4. kohale tulnud itaallast Ruggero Pertilet. 
Jooksu võitis britt Chris Thompson 1:03.00-ga. Teisena lõpetas Hispaaniat esindav Ayad Lamdassem ajaga 1:03.02 ja kolmandana norralane Sondre Norstad ajaga 1:03.09. Kutsega võistlema pääsenud Fosti jäi oma jooksuga enam-vähem rahule. “Olen praegu treeningprotsessis. Ei ole koormusi alla lasknud ja teen jõutreeninguid lihasvastupidamiseks. Lõpp oli päris raske. Kaks kilomeetrit läks ülesmäge, mis võttis tempo maha. Jooksin koos portugallase Hermano Ferreira ja rumeenlase  Marius Ionescuga. Tegin omale karuteene, sest läksin ise vedama. Oleksin pidanud jooksma kõvemate taga,” rääkis Fosti Jooksuportaalile. Ta jäi tõusul kahest konkurendist maha ja jooksis rahulikumas tempos lõpuni. 
Fosti sõnul on ta praegu paremas seisus kui pärast Paide-Türi rahvajooksu ning jalad enam ei valuta. Ta pidas Birminghamis enda jaoks kõige magusamaks võiduks Pekingi MMil maratonis 4. koha saanud itaallase Ruggero Pertile edestamist. Pertile lõpetas Birminghamis 9. kohal ajaga 1:06.57. “Kui Pertilest mööda sain, mõtlesin, et kui teda võidan, oleks see küll ülikõva,” märkis Fosti. Kolme nädala pärast jookseb Fosti Hiinas maratoni. Birminghami jooksu nimetas ta viimaseks võtmetreeninguks. Fosti on jõudnud kuldtasemega sportlaseks, keda kutsutakse järgmisel aastal Manchesteri ja Dublinisse 10 kilomeetri maanteejooksu võistlustele. 
JOOKSUPORTAAL