Roman Fosti esindab uuel hooajal Sparta spordiklubi

Roman Fosti jookmsas Rio olümpiamaratonil. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Roman Fosti jooksmas Rio olümpiamaratonil. Foto: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix

Siiani Stamina spordiklubi esindanud pikamaajooksja ja maratoonar Roman Fosti otsustas vahetada klubi ning võistleb uuel hooajal Sparta spordiklubi ridades.

Praegu Keenias Itenis harjutav Fosti nimetab klubivahetuse peamise põhjusena rahalist poolt. “Tagasi Staminasse vaevalt, et lähen, kui just ei toimu ühinemine või Stamina uue jooksutiimi loob,” ütles Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Sparta klubi jooksugrupi kodulehel ilmunud intervjuus mainib Fosti, et ta on Spartaga ka eelnevalt tihedalt kokku puutunud. Klubi on Fostit mitmeid aastaid toetanud priipääsmega jõusaali, kus teda abistas ka nende treener Maris Kajari. Fostile meeldivad ka Sparta rühmatrennid (ventti, crosscore), mida ettevalmistusperioodil usinalt külastanud. “Samuti sain endale Spartalt ka olulise finantsilise toe välislaagrite läbiviimiseks,” märkis Fosti.

Uuest aastast hakkab ta treenima peamiselt Norra parima maratoonari Sondre Moen`iga ja hollandlase Koen Raymaekersiga. Fosti üks nõrgemaid külgi on kiirusvastupidavus. “Kui suudan trennid Sondrega ära “seedida”, siis tuleb usutavasti ka oluline areng. Samuti jätkan tööd lihasvastupidavuse arendamisel, millega peaks tekkima ka parem jooksusammu ökonoomsus,” leidis Fosti.

Eeloleval hooajal tahab ta viia 10 km isikliku rekordi 29 minuti ja poolmaratoni isikliku rekordi 1:03 sisse. Poolmaratoni aja parandus tähendaks ka maratoni isiklikku rekordit. Eestis võistleb Fosti Eesti sisemeistrivõistlustel 3000 m distantsil, seejärel ekideni ja poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel. Kindlasti tahab ta osa võtta ka Linnajooksusarja etappidest nii palju kui võimalik.