Roman Fosti ja Olga Andrejeva võitsid Ülemiste järve jooksu

41. jooksu ümber Ülemiste järve võitsid Roman Fosti ja Olga Andrejeva. Kokku sai 41. Ülemiste järve jooksul tulemuse kirja 849 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Siiski jäi eilset jooksu varjutama kurb sündmus. Kriitilises seisus viidi  Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse Ülemiste jooksul osalenud noormees, kes hiljem suri.

2013 Järvejooksude sarja lõpetanud 41. jooksu ümber Ülemiste järve võitis valitsev Eesti meister poolmaratonis Roman Fosti. Stamina Arcotransport tiimi esindaja läbis esimest korda 14 km pikkuse järveringi va võttis võidu ajaga 44.19,8. Teise ja kolmandana lõpetanud võitja klubikaaslased Priit Aus ja Priit Lehismets kaotasid võitjale vastavalt  7,6 sekundiga ja 1.06,8ga. Sarja kaks esimest jooksu (Harku ja Pühajärve) võitnud Sergei Tšerepannikov oli 5 km vaheajapunktis veel kuueliikmelises liidrite grupis, kuid vajus hiljem ära ning kaotas kuuendana lõpetades Fostile koguni 2.45,5ga. Temast ettepoole platseerusid veel Andrus Lein ja Ilja Nikolajev.

Fosti edestas kokkuvõttes Tšerepannikovi 2.39,3ga, napilt jäi kolmandaks Lehismets, kes lõpuks jäi Tšerepannikovist maha vaid 2,8 sekundit.

Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Stamina Arcotransport tiimi jooksja Olga Andrejava, kes saavutas ajaga 54.11,9 üldarvestuses 48. koha. Teise ja kolmadana lõpetasid Annika Rihma Sportkesus.ee-st ja Anu Teppo Spartast.

Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 5,3 km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 104 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Metsajooksu kiireim oli ajaga 20:52,1 Mario Nadel. Enne järvejooksu toimunud Mumuu lastejooksudel osales 316 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Ülemiste Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1269 jooksu – ja kepikõnniharrastajat.

Ülemiste järve jooksu toetaja AS Tallinna Vesi korraldas jooksupäeval Ülemiste Veepuhastusjaamas lahtiste uste päeva,et huvilised saaksid uudistada, kuidas järveveest saab kvaliteetne joogivesi.