Roman Fosti jooksis Jaapanis Gifu poolmaratonil hooaja tippmargi

Roman Fosti. Foto: EKJL
Roman Fosti. Foto: EKJL

Roman Fosti võistles täna hommikul Jaapanis Gifu poolmaratonil, mille lõpetas 23. kohal Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 1:04.52.

Tulemus on ligi kolme minuti võrra parem kui Fosti jooksis eelmisel aastal samal poolmaratonil. Mullu sai ta lõpuajaks kirja 1:07.44. “Enesetunne ja samm olid head kuni 19 kilomeetrini. Jooksin koos tugeva jaapanlase Yuki Kawauchiga, kellega startisin ka Londoni MMil. Olin kindel, et jooksen isikliku rekordi, kuid siis tõusul Yuki kiirendas ja mul justkui polnud miskit juurde panna. Piimhape valgus jalgadesse ja kulgesin lôpuni,” kirjeldas Fosti tänast võistlust.

Fostiga täpselt sama aja said täna 22. kohal lõpetanud jaapanlane Yasuyuki Nakamura ja 24. kohal lõpetanud keenialane Maina Disho Karakuwa. Värske maailmarekordi naine Peres Jepchirchir jõudis finišisse naistest esimesena 1:07 lõppu. “Mul on kahetised tunded. Nii hea tunne oli, oleks võinud kannatada kaks kilomeetrit,” ei ole Fosti endaga rahul. Nüüd tuleb ta Eestisse tagasi, et järgmisel laupäeval startida Pirital Lillepi pargis ekideni Eesti meistrivõistlustel.

Gifu poolmaratoni võitis keenialane Alexander Mutiso ajaga 1:00.57. Täpselt sama aja sai kirja teisena lõpetanud keenialane Macharia Ndirangu. Kolmandaks tuli samuti keenialane Paul Kuira 1:01.19-ga.