Roman Fosti sai krossijooksu Euroopa klubide karikavõistlustel 23. koha

Sparta jooksutiim Portugalis. Vasakult: Roman Fosti, Sander Jürs, Ats Sõnajalg, Roman Hvalõnski ja Leonid Latsepov. Foto: Sparta jooksugrupp

Spordiklubi Sparta viis jooksjat võistlesid täna Portugalis Albufeiras murdmaajooksu Euroopa klubide karikavõistlustel, neist parimana sai Roman Fosti 23. koha.

Fosti läbis 9730 m pikkuse distantsi ajaga 30.55, kaotades võitjale Itaalia klubi Casone Noceto esindajale Jacob Kiplimole 1.55-ga, Kiplimo aeg 29.00. “Alguses oli päris palju trügimist, nii kuni 3 km ja siis vaikselt parandasin positsiooni kuni 3 km enne lõppu tundsin et jalad ja keha ei tööta sünkroonis. Põhjuseks kas nädala tagune poolmaraton veel jalgades või 12 tundi Portugali reisimine, mis osutus plaanitust pikemaks. Üldiselt rahuldav jooks, lõpus suutsin kiirendada ka,” ütles Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teistest Sparta klubiliikmetest sai Ats Sõnajalg 70. koha ajaga 33.04, Leonid Latsepov 79. koha ajaga 33.20, Sander Jürs 83. koha ajaga 33.38 ja Roman Hvalõnski 92. koha ajaga 34.41. Kokku lõpetas 102 jooksjat.

18 klubi arvestuses kuulus Spartale 14. koht. Klubide karikavõistlused võitis meeskondlikus arvestuses Hispaania klubi Atletismo Bikila. Teiseks tuli Itaalia klubi Casone Noceto ja kolmandaks Portugali klubi Sporting Clube de Portugal.