Roman Fosti sai Hamburgi maratonil 13. koha (Fosti kommentaar)

Roman Fosti Hamburgi maratoni 40. kilomeetril. Foto: Riho Lüüs

Roman Fosti sai täna Saksamaal Hamburgi maratonil 13. koha ajaga 2:19.40, kaotades võitjale veidi üle 13 minuti. Fosti isiklik rekord maratonis on 2:17.54, mille ta jooksis 2014. aastal Zürichis.

“Enesetunne oli hea ja läksin starti uskumusega, et teen täna parima jooksu. Veidi kartsin tagareie kinnituskohti, mis mind pikemat vaevanud, eriti uue aasta algusest. Paraku kujunes tempo minu jaoks täna kiireks (3.10) ja seal ka ära kukkumine alates poolest maast,” rääkis Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Sinnamaani püsis ta grupis, kus jooksis ka maratoni sakslane Philipp Pflieger, kes sai 11. koha ajaga 2:13.39. Reie tagalihased tundusid Fosti sõnul justkui naelutatud ega lubanud lõdvalt joosta. “Lasin tempo alla ja ootasin järgmist gruppi, kellel samuti tempo korralkkult kukkunud ja nii see 2:19 tuli, ilma emotsioonideta,” lisas Fosti.

40 km 2:12.19

Maratoni võitis eitioopialane Solomon Deksisa tulemusega 2:06.34. Teisena lõpetas tema kaasmaalane Tadu Abate 2:06.54. Deksisa tegi otsustava kiirenduse viimases joogipunktis, kus Abate üritas joogipudelit haarata, aga ei saanud seda kätte. Kolmas koht läks samuti Etioopiasse, selle võttis Ayele Abshero 2:07.19-ga.

Naistest võitis maratoni Bahreini jooksja Shitaye Eshete ajaga 2:24.51. Teise koha sai etioopialanna Birke Debele 2:25.28-ga ja kolmanda koha Bahreini esindaja Mimi Belete 2:26.05-ga.