Roman Fosti sai Rooma-Ostia poolmaratonil 10. koha

Roman Fosti. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Roman Fosti. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Roman Fosti võistles täna Itaalias Rooma-Ostia poolmaratonil, kus saavutas 10. koha ajaga 1:05.21. Poolmaratoni võitis Guye Adola Etioopiast tulemusega 59.18. Kolm järgmist kohta läksid Keeniasse. Teiseks tuli Justus Kangogo ajaga 59.31. Rohkem ühe tunni piiri alistajaid polnud. Kolmandana lõpetas Peter Ndorobo Kwemoi ajaga 1:00.13.

Eelmisel aastal alustas Roman Fosti kevadist hooaega poolmaratonil saavutatud 1:07-ga, siis tänavu sai ta lõpuajaks kaks minutit parema tulemuse. Kuigi Fosti jäi oma isiklikule rekordile natuke alla, on mees tänase tulemusega siiski rahul. “Rasked treeningud Keenia mäestikus on sammu teinud krossi jooksja omaseks. Tundsin puudust distantsi teisel poolel lõtvusest, kuid tean, et isiklik rekord on sel kevadel alistumas,” sõnas Fosti.

Algul jooksis ta 8 km koos tugeva moldaavlasega, kes eelmisel aastal jooksis Roomas 1:03.38 kuid mingil hetkel jäi ta Fostist maha. “Püüdsin seejärel kätte saada tugevat poolakat Henryk Szosti, kelle isiklik rekord maratonis on 2:07, kuid tõus ja kerge tuul murdsid mind neil hetkeil. Näeme veel vaeva,” ütles Fosti. Enne teda 9. kohal lõpetanud poolakas sai lõpuajaks 1:04.51.