Roman Fosti sai Toronto maratonil 10. koha

Roman Fosti. Foto: Mallor Malmre
Roman Fosti. Foto: Mallor Malmre

Roman Fosti jooksis Eesti aja järgi eile õhtul Kanadas Toronto maratonil, kus sai 10. koha tulemusega 2:21.34.

“35. kilomeetril sain aru, et soovitud eesmärki ei tule ja jooksin üksi. Ei suuda end motiveerida jooksma vähegi kiiremini, kuigi “haamrit” ei tulnud. Alguses tundus kõik hea. 5-10 kilomeetrit vedas “jänes” kiiremini kui pidi ja seetõttu tekkis mul hiljem raske moment. 10-20 kilomeetrini oli väga hea tunne, sealt edasi tekkisid raskemad momendid, kuid ei midagi hullu,” märkis Fosti.

Pool maad läbis ta ajaga 1:07.50 ja mõtles isiklikku rekordit parandada. “25. ja 27. kilomeetri viaduktid võtsid jala täis ning 29. kilomeetril jäin pundist maha. Sel hooajal on olnud nii, et viimaseks 13 kilomeetriks ei jätku jalgadesse jõudu,” tunnistas Fosti. Ometi leidis ta halvast ka positiivset, kuna suutis Toronto maratonil joosta hea enesetundega ja koos Kanada meistriga 29. kilomeetrini. “Publik ja ilm olid fantastilised ja motivatsioon pole kadunud vaid tõusnud,” sõnas Fosti.

Toronto maratoni võitis keenialane Philemon Rono ajaga 2:06.51. Teisena lõpetas tema kaasmaalane Dickson Chumba 2:09.11-ga. Kolmandaks jooksis end etioopialane Solomon Deksisa ajaga 2:11.24. Kanada meistritiitli võitis Roman Fosti ees 9. koha saanud Trevor Hofbauer ajaga 2:18.05.

Toronto maratoni tulemused