Roman Fosti täitis Pariisi maratonil EM-võistluste normi

Stamina Arcotransport tiimi kolm jooksjat võistlesid pühapäeval Pariisi maratonil, neist parima tulemuse tegi debütant Roman Fosti, kes ajaga 2:21.45 sai 28. koha. Ühtlasi täitis Fosti 2014. aasta EM-i normi 2:23.Roman Fostit nõustanud Eesti läbi aegade parim naismaratoonar Jane Salumäe jäi Fosti tulemusega rahule. “Väga tubli. Teadsin, et ta jookseb alla 2:25, kuigi ta ise kahtles. Juba poolmaraton andis märku, et ta saab hakkama. Palusin tal alustada ettevaatlikult,” ütles Salumäe Jooksuportaalile.

Priit Lehismets parandas isiklikku tippmarki ligi kümne minutiga ning sai ajaga 2:26.42 37. koha. Evelin Taltsi tulemuseks fikseeriti Pariisis 2:41.52, millega ta sai üldarvestuses 152. koha. Ka Talts täitis EM-normi, mis on naistele 2:48.
Maratoni võitis isikliku rekordiga 2:05.38 keenialane Peter Some, naistest etioopialanna Boru Tadese rajarekordi ja isikliku tippargiga 2:21.05.