Roman Fosti sai Shanghai maratonil 4. koha ja täitis MM normi

Roman Fosti on pääsu MMile nüüdseks taganud. Foto: EKJL

Roman Fosti võistles täna IAAF Gold jooksude hulka kuuluval Shanghai maratonil, kus sai neljanda koha ajaga 2:18.34, täites ühtlasi järgmisel aastal Londonis toimuvate maailmameistrivõistluste normi, milleks on 2:19.00.

“Läksin maratoni jooksma isikliku rekordi mõtetega. Lootsin, et saaksin kellegiga koos tempot teha, kuid siiski pidin üksinda jooksma. Ei ole nii tugev hetkel, et joosta üksinda isiklik rekord. Ausalt öeldes, olen oodanud hooaja lõppu, et teha analüüs ja minna uute eesmärkidega järgmisse hooaega,” ütles Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Vaatamata kõigele jääb ta oma jooksuga siiski rahule, kuna suutis viimasel kahel kilomeetril niiöelda jalad kõhu alt välja võtta ja MM normi ära täita. 33-aastase Roman Fosti isiklik tippmark on 2:17.54, mille ta jooksis 2014. aastal Zürichi EM-il. “Hea sportlasena lähen ikka maksimumi võtma, mille nimel olen treeninud. Kuidas treeningud on sujunud, see on teine asi. Ega ma kurb ei ole, kuid mõne asjaga olen rahul, mõne asjaga mitte,” lisas Fosti.

Shanghai maratoni võitis 31-aastane lõuna-aafriklane Stephen Mokoka tulemusega 2:10.18. Mehe jaoks on tegemist kolmanda võiduga sel maratonil. Varem on ta Shanghais võidutsenud aastatel 2013 ja 2014. Naistest võitis maratoni etioopialanna Roza Dereje Bekele ajaga 2:26.18, edestades vaid kahe sekundiga keenialannat Margaret Agaid. Kokku startis maratoni distantsile ligi 20 000 jooksjat, poolmaratonile 8000 ning 10 km ja 5 km distantsile 5000 jooksjat.