Roman Fosti võitis Ülemiste järve jooksu ja kogu sarja

Roman Fosti ja tema kannul Priit Aus Ülemiste järve jooksul. Foto: Kaivo Kiple

Järvejooksude sarja viimase osavõistlusena täna kavas olnud ümber Ülemiste järve jooksu võitis korraldajaklubi Stamina Arcotransport tiimi oma mees Roman Fosti, kellele kuulus esikoht ka kolme järvejooksu kokkuvõttes. Fosti läbis 14 km pikkuse distantsi ajaga 44.19. Klubikaaslane Priit Aus kaotas talle 8 sekundiga. Ka kolmas koht läks samasse klubisse. Selle võttis Priit Lehismets ajaga 45.24. Kaotust võitjale kogunes üle minuti. Oodatud lõpuheitlus Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikovi vahel jäi ära, sest Tšerepannikov väänas viimastel kilomeetritel maastikul hüppeliigese välja, mis tähendab, et mees peab nüüd Tallinna maratonist eemale jääma.

Kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid lisaks Fostile ja Tšerepannikovile Priit Aus, Priit Lehismets, Andrus Lein (KJK Vike) ning Ilja Nikolajev (Jooksupartner), püsis koos 8 kilomeetrit. “Algul tahtsime joosta maratoni tempoga 3.15-3.20 km kohta, aga tempo kiskus ikka enamasti 3.10 peale. Sergo (Sergei Tšerepannikov – toim.) leidis, et tempo on liiga aeglane ja pani juurde,” rääkis Fosti Jooksuportaalile. Ta otsustas koos Priit Ausiga jätta liidriga väikse vahe sisse. Aus tegi metsavahele keerates kiirenduse ja väsitas end nii ära. “Sergo kõigutas tempoga hirmsasti. Jooksin temaga koos, kuid 1,5 km enne lõppu väänas ta maastikul hüppeliigest. Priit Aus sai mu kätte ning viimase asfaldi osa panin täiega. Nii sain vahe sisse,” lausus Fosti. Vaatamata tänasele järvejooksule kavatseb ta homme teha viimase pikema treeningu – 30 kilomeetri pikkuse otsa – enne Tallinna maratoni. “Lihas on veidi küll väsinud, kuid süda on selle eest hea,” märkis Fosti. Vigastusest hoolimata suutis Sergei Tšerepannikov täna end kuuendana finišisse joosta.
Naistest võitis jooksu ümber Ülemiste järve üldarvestuses 48. koha saanud Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 54.11. Teisena lõpetas Annika Rihma (Sportkeskus.ee) 54.39-ga ja kolmandana Anu Teppo (Sparta) 56.38-ga. Kokku tegi täna Ülemiste järvele tiiru peale 849 jooksjat. Järvejooksude sarja kokkuvõttes kuulus esikoht Roman Fostile. Teiseks platseerus Priit Lehismets, kes edestas vaid 0,3 sekundiga täna vigastada saanud Sergei Tšerepannikovi.