Rotich ja Aguilar võidutsesid Hispaanias krossijooksul

Keenlane Lucas Rotich ja hispaanlanna Alessandra Aguilar võitsid 19. detsembril Hispaanias Venta de Banosis +2 kraadise ilmaga toimunud 31. rahvusvahelise krossijooksu. Meeste 10,6 km pikkusel distantsil läks kõvaks rebimiseks kolme noore keenlase vahel. Nendeks olid 2008. aasta murdmaajooksu MMi juunidoride pronksmedaliomanik Lucas Rotich, kes jooksis 5000 m ajaga 12.55,06, 2007. aasta murdmaajooksu MMi juunioride hõbemedalist Vincent Kiprop Chepkok, kes jooksis suvel 3000 m 7.31,41 ja juunioride MMil 5000 m distantsil hõbemedalile tulnud John Kipkoech.
Võistlus algas küllaltki ettevaatlikult, kuna keenlased ei olnud tempotegemisest huvitatud. Esimestel kilomeetritel vedasid Javier Guerra ja Ricardo Serrano. Veel 3. kilomeetril jooksis 17 sportlasest koosnev liidergrupp rahulikus tempos. Sündmused hakkasid arenema 4. kilomeetril, kus grupi etteotsa asus keenlane Lucas Rotich, kes võitis lõpuks jooksu ajaga 32.20. Talle kaotas ühe sekundiga kaasmaalane Vincent Kiprop Chepkok. Kolmanda koha sai keenlane John Kipkoech, kel kogunes kaotust võitjale neli sekundit.
Naiste 6,8 km pikkusel distantsil läks põnevaks rebimiseks krossijooksu MMil 6. koha saanud keenlanna Margaret Muriuki, Barcelona EMil 5000 m jooksus pronksmedali võitnud portugallanna Sara Moreira ja hispaanlanna Alessandra Aguilar vahel. Kohe stardist alates võttis Aguilar tempo dikteerimise enda peale. Viimasele ringile minnes oli Aguilari ja Moreira vahe seitse sekundit, kuid tagant tuli võimsa tempoga hispaanlanna Nuria Fernandez. Ta püüdis kõige pealt kinni Murikui, kaasmaalanna Diana Martini ja seejärel ka portugallanna Sara Moreira, finišeerides teisena. Fernandes kaotas võitjale Alessandra Aguilarile (23.19) vaid ühe sekundi. Kolmas koht kuulus Moreirale ajaga 23.21.