Rotterdami maratoni võitja oli parim ka Amsterdamis

26-aastane keenlane Wilson Chebet võitis 16. oktoobril Amsterdami maratoni ajaga 2:05.53. Rajarekord kuulub 2010. aastast 11 sekundit parema tulemusega etiooplasele Getu Fekelele. Mäletatavasti noppis Chebet isikliku rekrodiga 2:05.27 oma esimese maratoni võidu aprillis Rotterdami maratonil, kus tegid oma tänavuse esimese etteaste Eesti maratonitiimi liikmed Taivo Püi, Kaupo Sasmin ja Tõnis Juulik. Chebeti järel suutsid aja alla 2:07 välja joosta veel viis keenlast. Teise koha sai Laban Korir 2:06.05-ga. Talle kaotas kahe sekundiga Eric Ndiema. Kümme esimest kohta kuulusid Aafrika jooksjatele. 11. kohale jooksis end austerlane Michael Shelley isikliku rekordiga 2:11.23.
,
Naistest osutus kiireimaks etiooplanna Tiki Gelana isikliku ja raja rekordiga 2:22.08. Gelana jooksis kuni 30 kilomeetrini koos kaasmaalannade Eyerusalem Kuma ning Genet Getanehiga ja läks seejärel üksi oma teed. Teisena finišeerinud Kuma lõpuajaks fikseeriti 2:24.55. Kolmanda koha sai Hollandi esindaja Lornah Kiplagat 2:25.52-ga. Parima eurooplasena lõpetas 5. kohal venelanna Nailia Julamanova 2:26.39-ga.