Rõuge Trail Run osalejad trotsisid tormi ja paduvihma

Rõuge Trail Run start on antud. Foto: Võrumaa Spordiliit

Eile Võrumaal lõppenud Rõuge Trail Run, mida varem on tuntud ka Rõuge Maratoni nime all, pakkus osalejatele ekstreemseid ilmastikuolusid, sest tormiga kaasnenud vihm muutis trassi läbimise raskeks.

Rada kulges Rõuge järvi ümbritsevate orgude nõlvadel ja oru põhjas olevate järvede äärsetel metsaradadel. Võistlusmaa pikkus on 8 ringi, igaüks 10,55km, kokku kaks klassikalist maratoni ehk 84,4km, mille käigus tuleb läbida üle 2000 tõusumeetri kontrollajaks oleva 12 tunni sees.

Maastikulise ultrajooksu võitis Sander Mirme, kes läbis 8 ringi koguajaga 8:53.25. Ajaga 9:09.11 teisena lõpetanud Hannes Veide spordiklubist ProRunner nimetas Rõuge Trail Runi Eesti raskeimaks jooksuks, mille 2000+ tõusumeetrit väljendavad raskusastet. “Vürtsi lisas eriti tugev vihm, mis muutis orud väga poristeks. Enne starti olid mu jalad halvas seisundis, taastumata 317 km jooksust nädal tagasi. Hoidsin energiat jooksu teiseks pooleks ja vihm minule sobis, suutsin tehnilistel lõikudel hoida head kiirust,” ütles Veide.

Ultrajooksud pakuvad tema hinnangul edu mõõduka tempovaliku pooldajatele. Veide tunneb, et on nüüd küps esindama Eestit sügisel maailma raskeimate ultrajooksude hulka kuuluval Spartathlonil, kus ees ootab 246 kilomeetrit. Kolmanda koha sai Rõuge Trail Run üritusel Sander Hannus ajaga 9:47.55. Kokku suutis 84 kilomeetrit läbida 8 jooksjat. Ülejäänud 50 startinut piirdusid lühema maaga.

Parim naine, Kati Helmja lõpetas üldarvestuses 9. kohal. Tema laeks jäi 7 ringi ehk natuke üle 70 kilomeetri. Nii pika maa läbimiseks kulus tal aega 10:05.13. Täpselt sama palju suutis vastu pidada ka teine naine – Kaire Kallak. Tema lõpuaeg 10:34.49. Kolmas naine, Krista Jalajas piirdus 6 ringiga (10:11.27).