Rõuge viie järve jooksul noppisid kaksikvõidu suusatajad

Rõuge viie järve jooksu start. Foto: Võrumaa spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja kuuenda etapina toimus eile õhtul 4. Rõuge viie järve jooks, mille 8,9 km pikkuse põhidistantsil võtsid meestest kaksikvõidu suusatajad Alvar Johannes Alev ja olümpiavõitja Andrus Veerpalu. Naistest kuulus esikoht orienteerujale Annika Rihmale.

Trassil said kaks meest algul korraks eest ära, nende seas ka Alvar Johannes Alev. “Andrus Veerpalu jõudis meile tagant järgi. Neljanda kilomeetri lõpus hakkas tempo langema, siis otsustasin kiirust tõsta ja jooksin eest ära,” rääkis Alev ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees osales alles teist korda Võrumaa pikamaajooksusarja osavõistlusel. Kaks aastat tagasi lõi ta samuti Rõuges kaasa, kuid toona lõpetas tugevate konkurentide tõttu neljandana.

Alev sattus Lõuna-Eestisse, kuna Otepääl lõppes just üks suusatamise ettevalmistuslaagritest. Esmaspäeval algab Haanjas laupäevani kestev uus laager. “Rõuges õnnestus esimest korda jooks võita, sest Raido Ränkelit ja Raido Mitti kohal polnud, samuti teisi tugevamaid nagu Ivar Ivanov,” loetles Alev, kes finišeeris ajaga 35.42. Teise koha sai vanameister Andrus Veerpalu, kes kaotas Alevile rohkem kui ühe minutiga (36.45). Kolmandana lõpetas Rauno Jallai 37.17-ga.

Naistest võitis Rõuge viie järve jooksu üldarvestuses kõrgel kuuendal kohal orienteeruja Annika Rihma (Audentese SK) ajaga 40.05. Järgmised kaks kohta kuulusid Head Inimesed esindajatele Marion Tibarile ja Laura Maasikule, kes jooksid üle finišijoone kahekesi koos. Tibari lõpuaeg 42.11,7 ja Maasikul 42.12,0.

“Tulime nädalalõpuks koos Marioni ja teiste treeningukaaslastega Lõuna-Eestisse harjutama ja Eesti meistrivõistlusteks valmistuma. Eilne jooks läks eelkõige tugeva treeningu eest. Rada oli muidugi orienteerujatele eriti sobiv. Annika tegi hea jooksu, aga Marion läheb ka iga stardiga aina paremasse vormi,” kiitis Maasik.

Võrumaa pikamaajooksusarja 7. etapp toimub 22. juulil, mil kavas on 23. jooks ümber Uhtjärve.