Saaremaa duatlonil teist aastat järjest samad võitjad

Saaremaa duatloni start. Foto: Ahto Jakson

Täna Kuressaares toimunud 21. Saaremaa duatloni, mis oli ühtlasi Eesti Triatloni Liidu duatloni karikasarja 5. etapiks, võitsid nagu mullugi Harri Sokk ja Katrin Zaitseva.

Duatlon algas 8 km pikkuse jooksuga Kuressaare tervisepargi kahekilomeetrisel ringil. Esimese jooksuringi järel püsis koos trio Karl-Rauno Miljand, Mart Suurkivi ja juunioride arvestusse kuuluv Henry Räppo. Peale kahte ringi jäi Räppo põhiklassi meestest veidi maha. Kolmanda ringi lõpuks rebis end Mart Suurkivist lahti Karl-Rauno Miljand, edestades konkurenti kümnekonna meetriga. Kolmandaks kerkis mullune võitja Harri Sokk ning neljandal positsioonil jätkas Henry Räppo.

Samas järjestuses läksid mehed ka vahetusalasse, et suunduda 33 kilomeetri pikkusele rattaetapile. Jalgratastel tuli võistlejatel sõita mitu korda Kaevu tänava ja Marientali tee ristmikust Roomassaare sadamasse ning tagasi. End jooksuetapil tagasi hoidnud T3 Triathlon Team esindaja Harri Sokk tõusus pärast rattasõitu kindlaks liidriks juba suure vahega järgnevate ees.

Tagasi terviseparki 4 km pikkusele jooksuetapile jõudis teisena Henry Räppo ja kolmandana samuti juunioride klassi kuuluv Kevin Vabaorg. Enne rattasõitu teine olnud Mart Suurkivi langes 5. ja avaetapi liidrikohal lõpetanud Karl-Rauno Miljand 6. kohale.

Pärast rattasõitu Saaremaa duatloni võitjas ja rändkarika saajas enam kahtlust ei olnud. Harri Sokk võitis esikoha kolme etapi kokkuvõttes ajaga 1:33.14. “Mul ei ole kiirus kõige parem. Olengi aeglase algusega. Valmistun pikaks triatloniks. Pulss üle 160 löögi ei tõuse praegu. Kuna tegemist on pikemat sorti duatloniga, peabki esimest jooksuetappi rahulikult võtma, muidu ei suuda ratast sõita,” rääkis Sokk. Tema sõnul tehakse tihti viga, et minnakse esimest jooksuetappi täiega panema ja mõeldakse, et rattasadulas saab puhata. “Duatlonis on ikka niimoodi, et alles rattasõidus tuleb hakata punnitama. Täna oli tuul rattaga sõitmiseks päris kõva ja nii sain esimesel sirgel kohe Rauno ja Mardi kätte,” kirjeldas Sokk võistluse käiku.

Harri Sokk sai teist aastat järjest oma valdusesse Saaremaa duatloni rändkarika. Foto: Ahto Jakson

Teist lõpetajat tuli finišisse oodata üle kahe minuti. Üldarvestuse teine ja ühtlasi parim juunior oli Henry Räppo Ujumise Spordiklubist ajaga 1:35.28. Kolmanda koha sai Mart Suurkivi (T3 Triathlon Team) ajaga 1:35.39. Uljalt avaetapil alustanud Karl-Rauno Miljand pidi leppima alles 6. kohaga. Kaotust võitjale kogunes tal koguni 4.47.

Naistest võitis Saaremaa duatloni ja ühtlasi Eesti triatloni Liidu karikasarja kokkuvõttes täna algusest peale võistlust juhtinud Katrin Zaitseva (Tartu Ujumisklubi) koguajaga 1:54.17, mis andis talle üldarvestuses 11. koha. Järgmisel, 12. kohal lõpetas M50 vanuseklassi parim, hiljuti välisministriks nimetatud Jürgen Ligi, kes kaotas naiste võitjale 30 sekundiga.

Zaitseva tegeleb nii triatloni kui duatloniga alles teist aastat. “Mullu oli mu nõrgim lüli rattasõit, jooksus tundsin end üsna kindlalt. Tänavu paranes mul rattasõit, mis aga mõjutab otseselt jooksu. Sellepärast läks mul jooks nüüd raskemini,” tunnistas Zaitseva. Tema juttu tõestasid ka 8 km pikkuse jooksuetapi ajad. Mullu läbis ta avaetapi 33 minutiga, tänavu kulus naisel selleks 35 minutit. “Teisel kilomeetril hakkas pistma, alles 4. kilomeetril läks paremaks. Rattasõidus hakkas normaalselt minema. Tegemist oli minu viimase võistlusega sel hooajal. Nüüd saab puhata,” sõnas Zaitseva.

Peale rattasõitu meeldib talle rohkem joosta kui enne rattasõitu, sest selleks ajaks on jalad niiöelda soojad juba. “Esimesed 300-400 meetrit kipuvad jalad krampi minema, aga siis saab jalad lahti,” lisas tänase duatloni ja Eesti Triatlonillidu duatloni karikasarja võitja. Pärast hooaja lõppu hakkab ta rohkem ujumisega tegelema, et seejärel alustada ettevalmistust uueks hooajaks.