Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi rada sai edetabelikõlbulikuks

Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi raja kruusalõik. Foto: Riho Lüüs
Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi raja kruusalõik. Foto: Riho Lüüs

20.-22. oktoobrini toimuva 44. Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil – Kuressaare linnas ja selle läheduses kulgeval 10 km rajal tehtud tulemused lähevad arvesse Eesti kergejõustikuliidu etetabelis, sest trass on nüüd ametlikult passistatud.

Raja mõõtis septembri lõpus ära spetsiaalse vahendiga Andres Nirk, kes on ka Eestis ainus Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAFi) litsentsi omav maratoniraja mõõtja. Mõõtmiseks kasutas ta ratta külge kinnitatavat seadet, mis on spetsiaalselt taadeldud. “Kuna eelmisel aastal joosti 10 km rajal häid aegu, tundsid jooksjad huvi, kas tegemist on ametlikult mõõdetud trassiga ja kas tulemused on edetabelikõlbulikud,” rääkis Saaremaa kolme päeva jooksu üks korraldajatest Helen Jürjo ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nii sündiski mõte lasta rada ametlikult ära mõõta.

Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapina kavas olev 10 km distants on klassikalise pikkusega, teisel kahel päeval joostakse vastavalt Torgus 16,195 km ja Kuressaare linnas ning selle ümbruses 16 km. Avaetapp, mis seoses Kuressaare tänavate remondiga mullu esimest korda uues kohas toimus, jääb Jürjo sõnul nüüd lähemateks aastateks sama koha peale, stardiga Kaevu tänavalt Kuressaare gümnaasiumi juurest ja finišiga sealsamas.

Praeguse seisuga on end Saaremaa kolme päeva jooksu põhijooksule kirja pannud üle 620 osaleja ja noortejooksule üle 140 osaleja. Kolme päeva jooksu kodulehel on registreerimine avatud veel selle nädala lõpuni. Eelmise aasta esikümnest ei võistle tänavu Andi Noot, Kristo Reinsalu ja Mairo Mändla. Noot ütles juba mullu pärast kolme päeva jooksu võitu, et enam sel spordiüritusel ei osale. Mairo Mändlat vaevab jalavigastus. Kindlasti on stardis möödunud aastal teise kohaga üllatanud Mark Abner (Treeningpartner), Ülari Kais (SK Jooksupartner), Tõnu Lillelaid (Sparta), Elar Vulla, Ando Õitspuu (JK Sarma) ja ultratriatleet Rait Ratasepp.