Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi võitsid Andi Noot ja Liis-Grete Arro

Andi Noot. Foto: Kristi Lillemägi
Andi Noot Kuressaares jooksmas. Foto: Kristi Lillemägi

Täna Kuressaares alanud 44. Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi – 10 km pikkuse passistatud rajaga distantsi võitis algusest peale jooksu juhtinud mullune kolme päeva jooksu üldvõitja Andi Noot Tartu spordiseltsist Kalev ja naistest Liis-Grete Arro spordiseltsist Sparta, püstitades isikliku rekordi.

Soolojooksu teinud Noot läbis distantsi ajaga 30.30,3, edestades klubikaalsast Kaur KIvistikku 46 sekundiga. Teisena lõpetanud Kivistiku aeg 31.16,6. Kolmanda koha sai Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner) 31.30,0-ga.

Andi Nooda sõnul on kodus alati kena joosta. “Tahan toonitada, et ma ei ole 10 000 m, vaid 1500 m jooksja ning kõik distantsid üle 3000 m on minu jaoks meelelahutus. Septembri lõpus tõmmati mind Eesti suurimasse rassismiskandaali. Vaba mehena vabal maal ei ole ma lasknud ennast häirida ümberringi vohavast rumalusest ja veel rumalamatest inimestest, vaid olen järjekindlalt töötanud oma eesmärkide ning sihtide suunas,” ütles Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tänane 10 km jooks oli Nooda jaoks soojendus järgmisel nädalavahetusel toimuvateks Soome murdmaajooksu meistrivõistlusteks, kuhu ta sai personaalse kutse. Homme ja ülehomme Noot Saaremaa kolme päeva jooksu etappidel ei osalening annab sellega võiduvõimaluse klubikaaslasele Kaur Kivistikule. Kivistik on Saaremaa kolme päeva jooksu üldvõidu noppinud ühe korra ja tegi seda 2012. aastal.

“Teadsin juba enne starti, et Andi teeb ainult ühe päeva kaasa ja soovib teha head pingutust. Tahan kolme päeva jooksu kokkuvõttes esimesena üle joone tulla, seega ei hakanud täna ennast täitsa tühjaks jooksma. Homme ja ülehomme on pikemad jooksud, need on tähtsamad. Täna olid mul väga head tingimused kiireks ajaks, seda näitab ka Andi tulemus,” rääkis Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kivistik usub, et kui Andi Noodale oleks keegi konkurentsi pakkunud, võinuks Noot täna joosta aja alla 30 minuti.

Naistest võitis Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi Liis-Grete Arro isikliku rekordiga 37.04,1. Teiseks tuli mitte palju temast maha jäänud Kaia Lepik (Täppsportlased) 37.17,7-ga. “Läksin algusest peale oma jooksu tegema. Kaks kilomeetrit enne lõppu nägin Kaiat. Ei jälginud kedagi ega ei läinud eesmärgiga võitma. Kui kolm kilomeetrit jäi lõpuni, siis vaatasin, et mul on võimalik isiklik rekord joosta – ja see ka õnnestus. Pärast seitsmeaastast vaheaega Saaremaale tagasi tulla on väga huvitav. Ma pole oma elu jooksul kunagi nii ilusal rajal jooksnud,” kiitis Arro. Ta ei asunud Saaremaa kolme päeva jooksu starti sugugi eesmärgiga võita. “Tulin siia nautima. Olen alles kolm kuud treeninud, seega olen igati rahul iga sammu ja iga võistlusega, mis teen,” lisas Arro.

Kaia Lepiku sõnul võttis ta tänast jooksu mõnuga. “Päris ei sörkinud, aga samas maksimaalselt ei pingutanud ka. Mul on hooaja lõpp ja ega ma väga kannatada enam ei taha,” lausus Lepik, kes septembris jooksis Berliini maratonil Eesti tänavuse hooaja tipptulemuse 2:47.49. “Pärast maratoni võitlesin haigusevimmaga. Päris haigeks ei jäänud, aga mingi soigumine oli sees küll. Vaatan, kuidas homne jooks kujuneb,” märkis Lepik.

Kolmanda koha sai tänasel Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil naistest Brit Rammul (Sparta) ajaga 38.29,9.

Meeskondade arvestuses juhib pärast esimest etappi Treeningpartner I (Marti Medar, Mark Abner, Indrek Ilumäe) koguajaga 1:39.32. Teisel kohal on JP Kõige Fahwamad (Ilja Nikolajev, Ülari Kais, Margus Pirksaar) 1:40.12-ga ja kolmandal kohal Treeningpartner II (Aleksander Kulešov, Jürgen Külm, Lauri Luik) 1:43.55-ga.

Naiskondadest on esimene Sparta Naised I (Brit Rammul, Pille Hinn, Katrina Stepanova) koguajaga 1:56.46. Järgnevad JP Kõige Lahedamad (Kristel Vallaste, Anne-Ly Palm, Liina Kivi) 1:59.06-ga ja Venemaa trio Starye Kliachi (Anastasia Zaharova, Olga Antonova, Svetlana Nikitina) 2:06.27-ga. Paaride arvestuses juhivad võistlust Sander Jürs ja Silja Jürs.

Homme joostakse Torgus 16,195 km pikkune teine etapp.

Saaremaa kolme päeva jooksu 1. etapi tulemused

Võistkondliku arvestuse tulemused

Paaride arvestuse tulemused