Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi võitsid Ilja Nikolajev ja Liina Tšernov

Ilja Nikolejav Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil. Foto: Riho Lüüs
Ilja Nikolajev Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil. Foto: Riho Lüüs

Täna tehti Kuressaares algust 46. Saaremaa kolme päeva jooksuga, mille 10 km pikkuse avaetapi võitsid mullune jooksu üldvõitja Ilja Nikolajev ja esimest korda Saaremaal võistlev Liina Tšernov.

Nikolajev võitis 10 km pikkuse passistatud raja ajaga 31.07. Teisena lõpetas Raido MItt (Head Inimesed) 31.41-ga. “Täna kerge  ei olnud. Olen sel nädalal üsna rahulikult võtnud. Esimesed kolm kilomeetrit jooksin oma kella järgi 9 minutiga. Algus oli päris kiire, aga otsustasin ikkagi Iljaga kaasa minna,” rääkis Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pärast esimest kolme kilomeetrit tekkis tal vahe Nikolajeviga sisse. Algul ei olnud see suur, aga siis hakkas vaikselt kasvama.

Mitt pidas tänast 10 km aega igati heaks, arvestades seda hooaega. “Ilja on niivõrd palju tugevam ka. Jooksin pühapäeval maastikumaratoni ka, kuigi mitte kiirelt. Läbisin selle kolme tunniga treeninguna, kuigi rasketes tingimustes,” sõnas Mitt. Ta lubas veel vaagida, mis taktikaga homme Saaremaa kolme päeva jooksu teisele etapile starti läheb. “Võib-olla proovin algul Iljaga kaasa joosta. Kuna distants on võrreldes tänasega palju pikem, siis võib-olla jooksen koos teistega,” arutles Mitt. Ta otsustab homme soojenduse ajal jalgade taastumise järgi, kumma plaani järgi alustab. “16 km tempo peaks olema mulle sobivam, kui joosta 3.10-3.15 tempos,” lisas Mitt.

Kolmanda koha sai täna möödunud aasta üldkokkuvõttes teine olnud Jaanus Kallaste (Treeningpartner) ajaga 31.59, mi on tema isklik rekord selrajal. “Üllatavalt hea jooks. Kartsin, et alustasin liiga kiiresti ja punt tagant saab mind kätte, aga õnneks suutsin tempot hoida ja kestsin lõpuni. Loodetavasti jäi ikka homseks ja ülehomseks ka midagi sisse,” lootis Kallaste.

Naistest võitis Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi sel jooksul oma debüüdi teinud Liina Tšernov (SK Jooksupartner) tulemusega 35.48. “Päris hästi tuli välja jah. Eks vaatame, kuidas homme ja ülehomme välja tuleb. See on minu jaoks põnev ja huvitav. Nii pikka distantsi (16 km – toim.) ei ole ma enne jooksnud Pikim oli ümber Viljandi järve jooks. Võtan ja jooksen rõõmuga,” lubas Tšernov.

Teisena lõpetas debütant Kelly Nevolihhin (KJK Vike) isikliku rekordiga 36.30. “Jooksin alguse veidi rahulikumalt kui tavaliselt, et end kohe kinni ei jookseks. Esimesed 5-6 km jooksime Marion Tibariga koos ja siis tõstsin tempot ja proovisin lõpuni ühtlaselt joosta. Jooks oli mõnus ja ilm jooksmiseks ideaalne, isikliku rekordi üle on hea meel,” lausus Nevolihhin.

Kolmandana jõudis finišisse mulluse Saaremaa kolme päeva jooksu 2. koha omanik Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 36.51. “Mul jäi vaid üks sekund isiklikust rekordist puudu. Kui ma oleksin kella vaadanu, oleksin mõne sekundi kiiremini jooksnud. Jooksin terve distantsi koos Tanel Kanneliga, kes mind vedas. Tema rütm mulle sobis. Jooksen Kellyga naiste tiimide arvestuses ühes võistkonnas (Head Inimesed Naised 1). On oluline, et mõlemad hästi jookseme,” ütles Tibar. Ta arvas, et järgmisel kahel päeval tuleb kasuks tema pikamaajooksu kogemus. “Kindlasti ei ole ma end maha kandnud, et suudan ka sel aastal kokkuvõttes teiseks tulla. Saaremaa jooks on hooaja lõpu võistlus ja rohkem nagu pidupäev,” lisas Tibar.

Homme kell 12 antakse Torgus Iide külas start teisele 16,195 km pikkusele etapile.

Saaremaa kolme päeva jooksu 1. etapi tulemused