Saaremaa kolme päeva jooksu esimese etapi võitis Sergei Tšerepannikov

Täna alanud Saaremaa kolme päeva jooksu esimese, Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses kulgenud 10 kilomeetri pikkuse etapi võitis Stamina Arcotransport Jooksutiimi esindaja Sergei Tšerepannikov ajaga 31.13. Võit ei tulnud tema jaoks sugugi kergelt, sest Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee) kaotas talle vaid ühe sekundiga. Mõlemad mehed jooksid esimesed seitse kilomeetrit koos Kaur Kivistikuga (Tartu Kalev). Pärast seda jäi Kivistik maha. Viimasel 300 meetril pani lõpuspurdiga oma paremuse maksma võrreldes Vallimäega rohkem lühematel distantsidel jooksev Tšerepannikov.

“Viljar tegi mulle jänest ja aitas mind täna kõvasti. Otsustasin täna minna välja maksimumi peale, miks jätte jõudu homseks või ülehomseks. Täna tuli mul võrreldes varasemate jooksudega võistlus palju paremini välja,” rääkis Sergei Tšerapannikov Jooksuportaalile. Ta arvas, et suudab kolme päeva jooksu üldvõidu peale konkureerida küll. “Kaks päeva on veel ees. Ei julge midagi prognoosida. Ei tohi konkurente alahinnata,” ütles Tšerepannikov, pidades oma lähimaks rivaaliks Kaur Kivistikku. “Kõik oleneb sellest, kuidas Kaur järgmised kaks päeva vastu paneb,” lisas Tšerepannikov.

Kolmanda koha sai Kaur Kivistik ajaga 31.53. Viljar Vallimäe tegi Saaremaa kolme päeva jooksul kaasa vaid tänasel etapil, tehes kontrolljooksu enne nädala pärast toimuvat Frankfurdi maratoni, kus ta läheb püüdma isiklikku rekordit. Seega on kolme päeva jooksu üldvõitja osas kõik veel lahtine. „Plaan
oli teha enne maratoni üks korralik tempojooks. Trennis seda teha ei saa. Kuna
mulle eelmisel aastal Saaremaal väga meeldis, otsustasin just siin selle ette
võtta,“ ütles Vallimäe Jooksuportaalile.

Naistest võitis tänase etapi suure eduga Evelin Talts (Stamina Arcotransport Jooksutiim) ajaga 36.02. “ Jooks oli kerge. Alustasin kiiremas tempos ja kui kuuendal kilomeetril tagasipöörde kohas nägin, et konkurendid on juba ohutus kauguses,,lasin tempo maha ja jooksin rahulikumalt lõpuni. Hoidsin jõudu kaheks järgmiseks päevaks. Aeg tuli üllatavalt hea selle jooksu kohta. Rajal arvasin, et jooksen kusagil 37.15-ga,” ütles Talts Jooksuportaalile. Järgnesid Annika Rihma (Sportkeskus.ee) 38.07-ga ja Merill Mägi (Stamina Arcotransport Jooksutiim) 38.45-ga. Kokku sai tänavusel kolme päeva jooksu avaetapil lõpuaja kirja rekordarv 402 jooksjat. Homme on Sõrves kavas 16,2 km pikkune teine etapp.