Saaremaa kolme päeva jooksu liidriteks tõusid Kaur Kivistik ja Kaia Lepik

Kaur Kivistik (paremal) koos Ilja Nikolajeviga pärast tänase etapi finišit. Foto: Helen Jürjo
Kaur Kivistik (paremal) koos Ilja Nikolajeviga pärast tänase etapi finišit. Foto: Helen Jürjo

Täna Torgus jätkunud 44. Saaremaa kolme päeva jooksu teise, 16,195 km pikkuse etapi võitsid Kaur Kivistik ja Kaia Lepik, kes tõusid ka kahe päeva kokkuvõttes enne homset viimast etappi kindlateks liidriteks.

Eilse etapi võitnud Andi Noot täna ei startinud. Selle eest tegi hea jooksu tema klubikaaslane Kaur Kivistik Tartu spordiseltsist Kalev, läbides distantsi ajaga 52.41,4. Ta jooksis esimesed 11 kilomeetrit koos Ilja Nikolajeviga. “Mereäärsel lõigul vajus tempo vahepeal päris ära. Ei tahtnud tuule käes üksi rassida ka, koos on ikka lihtsam. Tundus juba nagu trennis jookseks, aga kui metsa alla pöörasime, läksin Ilja eest ära ja ta hakkas iga kilomeetriga maha jääma,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Talle meeldis väga tänase trassi viimane metsavaheline lõik, kus on pehmem pinnas. “Mulle selline maastik meeldib,” lisas Kivistik.

Teisena lõpetas Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner) ajaga 53.16,9. Kolmanda koha sai täna võrreldes eilsega parema hoo sisse saanud Mark Abner (Treeningpartner) ajaga 55.14,2. “Nii head minekut mul ei ole kui eelmisel aastal (mullu sai Abner Saaremaa kolme päeva jooksul Andi Nooda järel koguni 2. koha – toim.). Algus läks tempo liiga kiireks ja hiljem võistluse käigus enam sellest ei taastunud, kuigi viimane kilomeeter tuli 2.57-ga,” rääkis Mark Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile eilse jooksu kohta.

Tänast etappi alustas Abner enda sõnul tasa ja targu ning jooksis tõusvas tempos. “Püüdsin enda ees jooksjaid järjest kinni, kuigi jalad olid eilsest natuke kanged. Üldiselt olen rahul, sest sain “mootori” käima. Klubikaaslast Marti Medarit nägin ees ja püüdsin tema ka lõpus kinni,” meenutas Abner tänast jooksu.

Teise etapi finišis autasustati kolme paremat naist ja meest Torgu Kuningriigi auhindadega. Pildil Pille Hinn ja Kaia Lepik. Foto: Ahto Jakson
Teise etapi finišis autasustati kolme paremat naist ja meest Torgu Kuningriigi auhindadega. Pildil Pille Hinn ja Kaia Lepik. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis teise etapi Kaia Lepik (Täppsportlased) ajaga 1:02.58. “Mul oli väga kerge joosta. Pikem maa on minu teema, mulle meeldib tiksuda. Maratoni ettevalmistuse põhi on mul veel sees. Vastutuule lõigul jooksid täna kaks meest minu ees ja varjasid ilusti tuult. Mina jooksin taga, samal ajal rahvale naeratades ja lehvitades. Soovin, et homme oleks sama kerge joosta kui täna, siis saaks ilusti kaks nädalat puhata ja alustada uuesti treeningutega,” lausus Lepik.

Teise koha sai naistest täna venelanna Anastasia Zaharova ajaga 1:05.01 ja kolmanda koha Pille Hinn (Sparta) ajaga 1:06.37. Eilse etapi võitnud Liis-Grete Arro (Sparta) piirdus täna 4. kohaga, tema aeg 1:07.22. “Kukkusin täitsa ära. Pole hullu, tean milles viga ja homme on parem kindlasti. Öösel ei jäänud magama. Eile sõin suure tüki kala, eks tekkis ka süsivesikute puudus. Rajal ei saanud juua ega süüa. Pole hullu, enam mul silme ees ei virvenda ja energia on tagasi,” kinnitas Arro.

Kahe etapi kokkuvõttes alustab homme viimast ehk 3. etappi Kuressaare kesklinnast Gunderseni meetodil antavast stardist (esimesed 9 jooksjat stardivad kahe päeva kokkuvõtte järgi – toim.) esimesena Kaur Kivistik, kelle edu Ilja Nikolajevi ees on 48 sekundit. “Jooksen enda tempos. Kolmas päev on muidugi kõige raskem, sest väike väsimus ka kahest päevast sees. See, kes kolmandaks päevaks kõige paremini taastub, saab homme otsustavaks,” viitas Kivistik.

Kolme päeva jooksu kolmanda koha pärast läheb rebimiseks Marek Nõmme ja Marti Medari vahel, mõlemad stardivad homme koos rajale 3.05 pärast Kivistikku. Neid asub jälitama Mark Abner, kes asub kahe päeva kokkuvõttes 5. kohal, jäädes Nõmmest ja Medarist maha 51 sekundit.

Naistest on enne homset kindel liider Kaia Lepik. Teist positsiooni hoidev venelanna Anastasia Zaharova kaotab talle kolme ja poole minutiga. Kahe päeva kokkuvõttes on vaatamata tänasele 4. kohale kolmas Liis-Grete Arro, kes jääb Lepikust maha 3.51.

Meeskondade arvestuses juhib pärast teist etappi Treeningpartner I (Marti Medar, Mark Abner, Indrek Ilumäe) koguajaga 4:28.40. Teisel kohal on JP Kõige Fahwamad (Ilja Nikolajev, Ülari Kais, Margus Pirksaar) 4:31.13-ga ja kolmandal kohal Treeningpartner II (Aleksander Kulešov, Jürgen Külm, Lauri Luik) 4:40.33-ga.

Naiskondadest on esimene Sparta Naised I (Brit Rammul, Pille Hinn, Katrina Stepanova) koguajaga 5:20.49. Järgnevad JP Kõige Lahedamad (Kristel Vallaste, Anne-Ly Palm, Liina Kivi) 5:42.17-ga ja Venemaa trio Starye Kliachi (Anastasia Zaharova, Olga Antonova, Svetlana Nikitina) 5:44.39-ga. Paaride arvestuses juhivad võistlust endiselt Sander Jürs ja Silja Jürs. Kaugel ei ole ka Kait Vahter – Viivi-Anne Soots, kes kaotavad Jürsidele 30 sekundit.

Homme kell 11 on Kuressaares ja selle ümbruses kavas kolme päeva jooksu viimane etapp pikkusega 16 km.

Saaremaa kolme päeva jooksu 2. etapi tulemused

Kahe etapi kokkuvõtte tulemused

Tiimide arvestus