Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Kaisa Kukk

Ibrahim Mukunga kasvatas oma edu viimasel etapil viiele minutile.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Täna lõppenud 42. Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid ülivõimsa eduga meestest kõigil kolmel etapil kiireim olnud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ja naistest sama teoga hakkama saanud Kaisa Kukk. Kui Mukunga võitis jooksuürituse teist korda, siis Kaisa Kuke jaoks oli tegemist esimese võiduga.
Viitstardist täna esimesena Kuressaares rajale lähetatud Mukunga läbis jooksu viimase 16 kilomeetri pikkuse etapi ajaga 51.37,2. Tänase etapiga kasvatas ta oma edu järgnevate ees veelgi. Kolme päeva kokkuvõttes (2:14.48) edestas Mukunga tänasel etapil teisena lõpetanud Andrus Leini 5 minutiga. Lein sai kolme päeva kokkuvõttes teise koha koguajaga 2:19.49. Argo Jõesool ei õnnestunud täna vahet Andrus Leiniga vähendada ja nii säilis eilne 9-sekundiline kaotus. 
Ta püüdis täna viitstardist 9 sekundit varem startinud Andrus Leini küll algul kinni, kuid kolm kilomeetrit enne lõppu Kuressaare tervisepargis laastusel rajal läks Lein eest ära. “Ei suutnud ennast kokku võtta. Vaimselt olin nõrk. Teine läheb, endal vaimset jõudu ei olnud. Pole sel aastal nii tugevalt trenni saanud teha, eks see lõhub enesekindlust,” ütles Jõesoo Jooksuportaalile. Jõesoo koguaeg kolme päeva kokkuvõttes 2:19.58.

“Taktika oligi see, et kolm kilomeetrit enne lõppu üritada, sest viimasele 500 meetri peale jätta ei tahtnud. Mul ei ole nii head kiirust. Pärast esimest kurvi tervisepargis võtsin tempo üles ja jooksin kilomeetri 3.13-ga ning sain vahe sisse,” lausus Lein Jooksuportaalile. Kolme päeva kokkuvõttes mahtusid veel esikuuikusse Sander Jürs, Olavi Allase ja parima saarlasena Ando Õitspuu.

Naistest võitis nii tänase etapi kui ka kolme päeva kokkuvõttes väga suure eduga Kaisa Kukk koguajaga 2:38.20. “Täna tundus päris raske joosta, sest ikkagi kolmas päev ilma massaažita. Reie pealsed olid päris kanged ega tahtnud väga liikuda algul. Hiljem said jalad soojaks ja võis juba joosta,” rääkis Kukk Jooksuportaalile. Aja peale ta ei mõelnud, sest eesmärk oli eelkõige Treeningpartneri naiskonnaga võit saavutada, mis ka õnnestus.

Kukk pidas kolme päevaga maratoni joosta raskemaks kui ühe päevaga. “Pingutada tuleb kõik kolm päeva ja iga päev alustad niiöelda nullist. Samas maratonis oled lõpus väsinum. Peab jooksma nii nagu tuleb,” võrdles Kukk. Oktoobri lõpus osaleb ta Pärnu kahe staadioni jooksul, mis jääb tõenäoliselt hooaja viimaseks stardiks. Detsembris võtab Kukk aja maha ja teeb muid asju. Teine koht kolme päeva jooksul kuulus tänasel etapil teise koha saanud Mari Boikovile 2:43.55-ga. Kolmandaks tuli täna samuti kolmas olnud lätlanna Jolanta Liepina koguajaga 2:45.15.

Meeskondade arvestuses võitis esikoha Ferroline Grupp/Jooksupartner (Andrus Lein, Argo Jõesoo, Kristo Reinsalu, Eero Kookla). Teise koha sai Alternatiivsed Jooksjad (Sander Jürs, Olavi allase, Ülari Kais, Mart Andresson) ja kolmanda koha Treeningpartner I (Ando Õitspuu, Jaanus Kallaste, Matt Rammo, Raido Raspel). Naiskondadest võidutses Treeningpartner N/Diadora (Kaisa Kukk, Mari Boikov, Klarika Kuusk, Kairi Schmidt). Järgnesid Sparta-Naised I (Viivi-Anne Soots, Marion Tibar, Krisiina Nurk, Anu Teppo) ja Venemaa naiskond Krasnogvardeets (Anastasiia Zakharova, Svetlana Nikitina, Valeriia Barausova, Olga Antonova).

Arvestust peeti ka 40-aastaste ja vanemate võistkondade seas. Siin võitis Treeningpartner/SV Torutööd (Kalev Õisnurm, Tarmo Reistnik, Ragnar Kaasik). Teise koha võttis Mehed Parimas Eas (Ago Veilberg, Urmas Põldsre, Hanno Kindel, Ahto Jakson). Kolmandaks platseerus Sparta Veteranid (Toomas Tarm, Indrek Mumm, Priit Kajari, Tanel Kannel). Parimaks paariks osutus Sander Jürs-Silja Paulus. Teiseks paariks tuli Jolanta Liepina-Mihkel Jüri ja kolmandaks Janno Kaljuvee-Diana Kaljuvee.     

Saaremaa kolme päeva jooksu koondtulemused
Mees-ja segavõistkondade tulemused
Naiskondade tulemused
Veteranide võistkondade tulemused
Paaride tulemused
JOOKSUPORTAAL