Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Veronika Mihailova

Ilja Nikolajev kolmandal jooksupäeval. FOTO: SIMMO KIKKAS

Täna lõppenud 41. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis väikese haigusega võidelnud Ilja Nikolajev, kes suutis end viimasel 16 kilomeetri pikkusel etapil kokku võtta ja eilse kaotuse Argo Jõesoole heastada.
Nikolajev edestas täna kolmandana lõpetanud Jõesood ühe minuti ja kahe sekundiga, saades etapi ajaks 54.37 ja kolme päeva kokkuvõttes ajaks 2:20.43. “Läksin kohe algul tempot tegema, et kõik kaardile panna ja see õnnestus,” ütles Nikolajev Jooksuportaalile. Kuigi stardis kurtis mees väikse palaviku üle, suutis ta kolme päeva jooksu üldvõidu enda kasuks pöörata. Kahel esimesel päeval tunda andnud kõhuvalu peletas ta paari tabletiga. “Tundsin nõrkust kogu distantsil. Mõned kilomeetrid olid täiesti rasked,” võttis Nikolajev tänase päeva kokku. Tema jaoks oleks olnud viitstart parem, sest siis oleks konkurentidega paremini arvestada saanud. Kuna vahed esimese üheksa jooksja vahel kahe päeva kokkuvõttes osutusid ajaliselt liiga suureks, otsustasid kohtunikud anda täna ühisstardi. “Soovitan Saaremaa kolme päeva jooksu kõigil proovida. Tegemist on omalaadse pingutusega. Võidab see, kes oskab iga päev jõudu kasutada. Leppisin täna kehaga kokku, et teen kõik, mis võimalik,” sõnas Nikolajev.
Üldkokkuvõttes saavutas kolme päeva jooksul teise koha Argo Jõesoo ajaga 2:21.05, kuid viimasel etapil pidi ta leppima Andrus Leini järel kolmanda kohaga. Leini tänase etapi teise koha aeg 55.19. “Nikolajevile täna vastu ei saanud. Tegemist on ikkagi maratoni Eesti meistriga. Mina olen justkui mees metsast,” jäi Jõesoo Jooksuportaalile kommentaari andes tagasihoidlikuks. “Enne tänast jooksu andis säär tunda. Kolm päeva pingutust on minu jaoks ikka palju,” ütles Jõesoo. Täna poolel maal püüdis ta kinni tagant tulnud Andrus Lein. Edasi jooksid mehed viis kilomeetrit kahekesi koos, kuid siis läks Lein oma teed. “Tunnistan, et andsin raskel hetkel ise järgi,” rääkis Jõesoo. Vaatamata kõigele lubas mees järgmisel aastal uuesti platsis olla. Täna teisena lõpetanud Andrus Leinile kuulus Saaremaa kolme päeva jooksu kokkuvõttes kolmas koht ajaga 2:22.33. Auhinnalistele kohtadele jõudsid veel Kaupo Sasmin, Tõnu Lillelaid ja Hasso Paap.
Naistest vormistas kolme päeva jooksu üldvõidu kindlalt liidrikohta hoidnud venelanna Veronika Mihailova koguajaga 2:43.54. Teise koha sai Anu Teppo Spartast 2:48.00-ga. Kolmas koht läks samuti Venemaale. Selle võttis Anastasija Zaharova 2:52.12-ga. Kuue hulka mahtusid veel Reeda Tuula, Annika Vaher ja lätlanna Inga Zalite.
Mees-ja segavõistkondade arvestuses kuulus esikoht Ferroline Grupp/Jooksupartlerile (Argo Jõesoo, Ilja Nikolajev, Andrus Lein, Eero Kookla) ülivõimsalt ajaga 7:04.22. Teisele kohale tuli SPARTA III võistkond (Kaupo Sasmin, Tõnu Lillelaid, Tambet Masik) 7:24.16-ga ja kolmandale kohale ArcoTransport Team (Mark Abner, Frank Abner, Jaanus Kallaste, Leho Rennit) 7:34.50-ga.
Naiskondadest võitis NEVA St. Peterburg (Anastasija Zaharova, Svetlana Nikitina, Valeria Barausova, Olga Antonova) ajaga 8:48.56. Teise koha sai Jooksupartner THE BEST (Reeda Tuula, Moonika Pilli, Kristel Vallaste, Liina Kivi) 8:55.09-ga. Kolmandaks platseerusid Sparta naised I (Anu Teppo, Kaisa Kukk, Kirti Rebane) ajaga 9:02.12.

Veteranidest võidutsesid Täppsportlased III (Ago Veilberg, Urmas Põldre, Hanno Kindel) koguajaga 7:49.10. Neile kaotasid 42 sekundiga AGO Team (Kalev Õisnurm, Tarmo Reitsnik, Ago Kokk, Innar Sepp). Kolmanda koha pälvis SPARTA I (Raido Raspel, Indrek Mumm, Priit Kajari, Erkki Hummal) 8:05.24-ga.