Saaremaa kolme päeva jooksu võitsid Liina Tšernov ja Ilja Nikolajev

Liina Tšernov Saaremaa kolme päeva jooksu viimasel etapil võitu vormistamas. Foto: Riho Lüüs
Liina Tšernov Saaremaa kolme päeva jooksu viimasel etapil võitu vormistamas. Foto: Riho Lüüs

Täna Kuressaares lõppenud 46. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis naistest esimest korda sellel spordiüritusel osalenud keskmaajooksja Liina Tšernov, meestest kaitses mullust võitu Ilja Nikolajev.

Kõik kolm päeva liidri kohal jooksnud Ilja Nikolajev läbis tänase, viimase 16 km pikkuse etapi ajaga 51.46,3. Kolme etapi kokkuvõttes oli tema võiduaeg 2:15.32. Nikolajevi jaoks on tegemist kolmanda võiduga Saaremaa kolme päeva jooksul. Varem on ta võitnud aastatel 2014 ja 2018.

Viimast etappi 4. kohalt alustanud Raido Mitt (Head Inimesed) möödus temast viis sekundit varem startinud Bert Tippist ja 3. kohalt alustanud Jaanus Kallastest, kuigi Kallaste startis Mitist 51 sekundit eespool. Nii õnnestus Raido Mitil tõusta viimase etapiga jooksu kokkuvõttes 2. kohale ajaga 2:20.17. Tänase 16 km pikkuse etapi jooksis ta ajaga 52.27,3.

“Olin täna päris enesekindel. Jaanus Kallaste sain poolel maal kätte. Startisin eesmärgiga ta võimalikult kiirest kinni püüda ja seejärel kasvõi koos lõpuni joosta. Teda kätte saades, mõtlesin, et ei ole mõtet passima jääda ja jooksin oma tempoga edasi, Jaanusega tekkis kohe vahe sisse,” rääkis Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mehe sõnul sai Saaremaa kolme päeva jooksust antud olukorras võetud maksimaalne koht, sest Nikolajevile ei oleks ta nagunii vastu saanud. Raido Miti jaoks hooaeg veel läbi ei ole ja 1. detsembril stardib ta Valencia maratonil. “Järgmise nädala võtan rahulikult, et siis teha neljas ettevalmistav tsükkel. Valencia maratoniga saab minu pikk hooaeg ka läbi,” lisas Mitt.

Saaremaa kolme päeva jooksu üldarvestuse 3. koht kuulub Jaanus Kallastele (Treeningpartner) ajaga 2:21.08.  “Olen väga rahul selle kolmanda kohaga, arvestades sügisest seisu, mis polnud enam väga hea peale Tallinna Maratoni. Raido on ikka palju parem jooksja, kui mina ja mõtlesin rohkem 3. koha hoidmise peale. Aja poolest täitsa rahuldav jooks, kuigi reied olid veel rohkem kinni kui eile,” lausus Kallaste, kes tänase distantsi läbis ajaga 54.09,0.

Naistest võitis Saaremaa kolme päeva jooksu kõik kolm päeva liidrikohal jooksnud Liina Tšernov (SK Jooksupartner) koguajaga 2:37.14. Tänase etapi läbis ta ajaga 1:00.29. Küsimusele, kuidas tundus esimest korda kolmel päeval järjest pingutada, vastas Tšernov: “Ei ole hullu midagi. Tundub nagu pikk tempokross, mida tuleb kolmel päeval teha. Täna hommikul tundsin küll kerget väsimust ja oli kõige ebamugavam joosta, aga sain hakkama. Golfi väljaku juures läks päris libedaks. Võimalik, et mind saab ka edaspidi Saaremaal jooksmas näha,” sõnas Tšernov.

Teist kohta suutis kõik kolm päeva hoida tema konkurents kesmaajooksu distantsidel Kelly Nevolihhin, kelle koguajaks kujunes 2:40.38. Viimase etapi jooksis ta 1:01.29-ga. “Kartsin hullemat, aga tegelikult oli väga mõnus jooks. Nautisin täiega, eriti tänast jooksu,” jäi Nevolihhin rahule.

Kolmandaks tuli kokkuvõttes mullu teine olnud Marion Tibar (Head Inimesed) tulemusega 2:41.18. Tänase etapi jooksis ta ajaga 1:01.31. “Jooksime kolm päeva Kellyga koos, täna tegime seda isegi veel lõpusirgel. Kelly pärast ütles, et paar kilomeetrit enne lõppu oleks võinud kiireminigi joosta. Õnneks suutsime naiskondade arvestuses oma esikohta napilt hoida. Olin sel aastal oluliselt kiirem kui eelmisel aastal. Koha mõttes midagi kripeldama küll ei jää. Koht ei näita midagi kui konkurentsi ei ole. Parem olla tugevas konkurentsis kolmas kui kehvas konkurentsis esimene,” leidis Tibar.

Eriti head meelt tundis ta Saaremaa kolme päeva jooksul Käbi & Känd arvestuse üle, kus tuli koos poja Rasmusega 4. kohale. Erinevalt elukaaslasest Raido Mitist, võtab ta hoo maha ja puhkab. “Talvel rohkem suusatan ja teen rühma treeninguid, et kevadel jälle joosta. Sellest hooajast sai maksimum võetud,” märkis Tibar.

Tiimide arvestus

Meeste võistkondade arvestuses võitis esikoha Kuldne Trio (Bert Tippi, Rauno Reinart, Kaspar Vaher) ajaga 7:20.24. Teise koha sai Treeningpartner Mehed 1 (Jaanus Kallaste, Aleksander Kulešov, Kait Vaher) ajaga 7:23.14 ja kolmanda koha Sparta 1/Ouman (Tõnu Lillelaid, Sander Jürs, Riho Kirsipuu) ajaga 7: 30.43.

Naiskondadest tuli esimeseks Head Inimesed Naised I (Kelly Nevolihhin, Marion Tibar, Laura Maasik) ajaga 8:17.33. Vaid nelja sekundiga kaotas neile Jooksupartner Eliit (Liina Tšernov, Minna Kelk, Tiina Kala). Kolmanda koha sai ProRunneri Naised (Kadiliis Kuiv, Eve Talts, Anne-Ly Palm) ajaga 8:37.45.

Segatiimide arvestuses võitis esikoha Merun.club/Jooksupartner (Ilja Nikolajev, Ülari Kais, Liina Kivi) tulemusega 7:37.51. Parimaks veteranide tiimiks osutus Treeningapartner Veteranid I (Kalev Õisnurm, Tarmo Reitsnik, Raido Raspel) ajaga 7:49.22.

Kiireimaks paariks osutus Raido MittMarion Tibar koguajaga 5:01.36. Käbi & Känd arvestuses kuulus esikoht Tõnu Lillelaidile ja tema tütrele Liise Lillelaidile ajaga 3:00.43.

46. Saaremaa kolme päeva jooksu koondtulemused