Saaremaa kolme päeva jooksul jätkab liidrina Ilja Nikolajev, Kallaste tõusis teiseks

Konkurendid Jaanus Kallaste ja Raido Mitt Saaremaa kolme päeva jooksu 2. etapil. Foto: erakogu
Konkurendid Jaanus Kallaste ja Raido Mitt Saaremaa kolme päeva jooksu 2. etapil. Foto: erakogu

46. Saaremaa kolme päeva jooksul peeti täna Torgus Iides alguse saanud 2. etapp pikkusega 16,195 km. Nii selle etapi võitsid kui ka jätkavad kokkuvõttes liidritena Ilja Nikolajev ja Liina Tšernov. Küll aga on oodata homsel viimasel etapil oodata põnevat võitlust järgnevate kohtade nimel, seda eriti meeste konkurentsis.

Meestest oli täna kiireim Ilja Nikolajev, kes läbis distantsi ajaga 52.38,6. Eile kolmandana lõpetanud Jaanus Kallaste (Treeningpartner) suutis täna oma positsiooni parandada ning sai teise koha ajaga 54.59,8. Ka kokkuvõttes kerkis Kallaste kolmandalt kohalt teiseks. Homsele viimasele etapile läheb ta viitstardist, kaotades liidrile Ilja Nikolajevile kahe etapi kokkuvõttes üle 3 minuti.

“Tänane jooks kulges raskelt, võhma nagu oli, aga jalad ei tahtnud toimetada. 5 km enne lõppu sain teistega väikse vahe sisse, mis viimasel kilomeetril vähenes. Kuidagi ikka õnnestus teisena lõpetada,” rääkis Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Homse kohta ei osanud ta veel midagi öelda. “Täna oli kannatamine, homme võiks kergem olla. Eks hommikul selgub, mis seisus jalad on ja vaatab jooksvalt,” lisas Kallaste.

Kolmanda koha sai täna eile 10 km distantsil neljas olnud Bert Tippi (CFC spordiklubi) ajaga 55.10,1. Kahe etapi kokkuvõttes kerkis mees samuti 3. kohale. Homsele viimasele etapile stardib ta Jaanus Kallastest 46 sekundit hiljem. “Tänase jooksu keskel oli päris raske. 8.-10. km eriti rasked. Jäin eesmistest 15 sekundit maha ja päris kannatasin seal. Sain Ülari Kaisi ja Taavi Kilki uuesti viimases joogipunktis kätte. Samal ajal jäi ees Raido Mitt Jaanusest Kallastest maha. Mõne aja pärast saime kolmekesi Raidole järele. Kruusalõigul läks juba palju paremaks. Viimasel kilomeetril jagus jõudu, et ennast kolmandaks pressida,” rääkis Tippi. “Raido on küll 5 sekundit minu taga, aga teades, kui kõva jooksja ta on, ei paneks ma panuseid enda peale. Tuleb loota, et jaksab homme tempot natuke paremini hoida kui täna,” lisas ta.

Eilsel avaetapil teine olnud Raido Mitt (Head Inimesed) lõpetas tänase etapi alles 6. kohal ajaga 56.08,8, kuid homsele etapile stardib ta 4. kohalt, vahe kolmandal kohal oleva Bert Tipiga on vaid 5 sekundit. “Esimese poole jooksin rahulikult ja tunne oli päris hea, kuid teisel poolel alates 11. kilomeetrist, kui rada asfaldilt kruusateele keeras, läks raskeks. Võtsin joogipunktis juua, kuid selle tulemusena hakkas pistma. Jäin isegi kümneks sekundiks seisma, et paremaks läheks, aga lõpp tuli ikka raskelt,” tunnistas Mitt. Ta nägi võimalust homme kerkida kokkuvõttes tagasi vähemalt kolmandale kui mitte teisele kohale. “Oleneb sellest, kuidas keegi ära taastub. Tagant on kindlasti lihtsam tulla,” arvas Mitt.

Naistest võitis nii tänase etapi kui ka jätkab kahe päeva kokkuvõttes liidrina Liina Tšernov (SK Jooksupartner). Tänase etapi võitis ta ajaga 1:00.56,7. “Praegu on suur väsimus, aga eks see peabki sellel jooksul nii olema. Proovin homme ka joosta, loodame, et õnnestus. Päris sirgu jalga lasta ei saa, sest osalen ka naiste võistkondlikus arvestuses. Meie tiim on teisel kohal (Jooksupartner Eliit). Homme lööb ilmselt eilse päeva väsimus välja, aga tuleb ära kannatada,” sõnas Tšernov.

Teisena lõpetas täna naistest ja suutis kokkuvõttes teist kohta hoida Kelly Nevolihhin (KJK Vike), kes täna jõudis finišisse ajaga 1:02.29,3. Kahe päeva kokkuvõttes kaotab ta Tšernovile üle kahe minuti. “Olen ka varem nii pikka maad jooksnud (näiteks Kõrvemaa kevadjooks). Tean, et vastupidavust mul on ja kindlasti kestan ära. Täna oli isegi veel mõnusam, eile sai jalad lahti joostud. Kindlasti andis ilus ilm selleks oma panuse,” arvas Nevolihhin. Täna näitas Saaremaal termomeeter +14 kraadi sooja. “Homme jooksen nagu jalad lubavad. Eelkõige loeb mulle siin tiimi arvestus, oleme Marion Tibariga ühes tiimis, seega ei vaeva end nende mõtetega,” lausus Nevolihhin.

Naistest jätkab kolmandal kohal Marion Tibar (Head Inimesed), kes täna veel Nevolihhist mööduda ei suutnud ja sai nagu ka eile 3. koha. Täna tema lõpuaeg 1:02.56,1. Kahe etapi kokkuvõttes kaotab ta Nevolihhinile 48 sekundiga. “Täna oli sarnane jooks võrreldes eilsega, jooksime pundis. Rain Seepõld vedas. Kaks-kolm kilomeetrit enne lõppu libises Kelly eest ära. Tundub, et ta peab päris hästi vastu. Pole ka hullu, kui kolmandaks jään. Tiimide arvestuses oleme aga esimesed,” ütles Tibar.

Homme kell 11 antakse Kuressaares start Saaremaa kolme päeva jooksu 16 km pikkusele 3. etapile. Kahe päeva kokkuvõttes stardivad esimesed 9 jooksjat viistsardist. 10. kohal olev jooksja lähetatakse koos ülejäänutega.

Saaremaa kolme päeva jooksu 2. etapi tulemused ja kahe etapi kokkuvõtte tulemused