Saariselkäl klassikadistantside parimad Raido Ränkel ja Laura Alba

Soomes Saariselkäl FIS võistluse avapäeval peeti täna lühikesed eraldistardiga klassikadistantsid, kus meie parimateks osutusid meeste 10 km distantsil Raido Ränkel ja naiste 5 km distantsil Laura Alba. Tegemist on ühtlasi Ruka MK etapi klassikadisantsi katsevõistlusega.

Meeste 10 km distantsil sai parima eestlasena Raido Ränkel 19. koha. Kaotust võitjale venelasele Maksim Võlegzhaninile kogunes +1.13,7. “Usun et vorm paraneb. Täna juba tundsin, et jaksan. “Lõikasin näppu” teisel ringil, kui võtsin esimesel ringil olevale venelasele sappa. Sõitsin ennast sellega natukeseks happesse, kuid lõpu poole taastusin jälle,” ütles Ränkel Jooksjale. Vaatamata sellele arvab ta, et vormikõver hakkab tasapisi paremuse suunas liikuma.

Karel Tammjärv sai 21.koha (+1.21,9), Aivar Rehemaa 23. koha (+1.24,7) ja Algo Kärp 29. koha (+1.47,5). Esikümnesse mahtus koguni kümme Venemaa sportlast. Venelaste peo rikkus Kazahstani esindaja Aleksei Poltoranin, kes Maksim Võlegzhanini ja Stanislav Volzhentsevi järel oli täna kolmas (+3,3).

Naiste 5 km distantsil sai parima eestlannana Laura Alba 18. koha, kaotades võitjale Julia Tšekaljovale Venemaalt 59,9 sekundiga. “Sellega jäin raule, sain paremad FIS punktid kui Olose võistlustelt. Olen rohklem rahul kui Olose võistlusega, sest Saariselkä rada on kõvasti raskem,” lausus Alba Jooksjale.

Tatjana Mannimale täna 28. koht (+1.26,8). Meesjuunioride seas tegi parima etteaste Kaarel Karri. lõpetades distantsi 6. kohal (+1.36,6) ja Alvar Ratt 7. kohal (+1.40,3). Võit läks ka sellel distantsil Venemaale Igor Fedotovile. Naisjuunioride seas suusatas ainsa eestlannana Mariel Merlii Pulles, kes 2.33,6 kaotusega sõitis välja 18. koha.

Homme on Saariselkä FIS võistlusel kavas klassikasprint.