Saku maastikujooksul võidutses Mairo Mändla

Mairo Mändla Saku maastikujooksul. Foto: Saku Trail Run

Saku terviserajal toimus eile MTÜ Spordiklubi Porter Racing eestvedamisel maastikujooks Saku Trail Run, mille 16 km pikkuse põhidistantsi võitis saarlane Mairo Mändla.

Jooksjad läbisid kaks kaheksa kilomeetri pikkust ringi. Algul võtsid tempo üles ühe ringi jooksjad, kes võistlesid 8 km maal. Esimese kilomeetri järel tempo rauges ja Mändla läks ise vedama. „Rada koosnes paljudest suunamuutmistest, hüpetest üle mülgaste ja kraavide ning teele kukkunud puude, kui seda teeks saab nimetada. Pigem metsarada, millele jalutama ei kipu. Sellise raja puhul ongi parem ees joosta,“ kirjeldas Mairo Mändla Jooksuportaalile trassi.

Esimesel ringil jooksid Mairo Mändla ja Indrek Ilumäe kahekesi koos. „Peale 5 kilomeetrit jooksin ühest teeotsast mööda, tagasi rajale jõudes sattusin Indreku taha. Tagantjärgi mõeldes oli see hea, kuna järgnevad kolm kilomeetrit sain vabamalt hingata ning leidsin uue rütmi,“ rääkis Mändla, kes esimese ringi lõpuks kaotas konkurendile ühe sekundiga. Teisel ringil suutis saarlane oma paremuse maksma panna ja jõudis finišisse ajaga 1:02.00. Ilumäe kaotas Mändlale ühe minuti ja seitsme sekundiga, tema aeg 1:03.07. Kolmanda koha sai Alar Abram 1:05.56-ga.

Naistest võitis maastikujooksu Saaremaalt Mustjalast pärit Liliana Torn ajaga 1:12.55. Järgnesid Eve Kitvel 1:33.27-ga ja Marju Villak 1:34.54-ga. Kokku lõpetas pika distantsi 35 jooksjat.

Poole lühema ehk 8 kilomeetrise distantsi võitis meestest Rauno Tiits ajaga 31.43. Teiseks tuli Rain Seepõld (Treeningpartner) 31.59-ga ja kolmandaks Aleksander Kuleshov (Sparta) 32.09-ga. Naistest osutus kiireimaks Merlyn Lükk ajaga 36.15. Teisena lõpetas Stella Reinumägi (Nõmme KJK) ajaga 40.51. Kolmanda koha sai Triin Peterson 41.31-ga. 8 kilomeetri pikkusel distantsil jõudis finišisse 42 jooksjat