Sakus selgusid I Eesti Ekstreemjooksu karikasarja võitjad

Eesti I Esktreemjooksude karikasarja kolm paremat meest. Foto: Heiki Rebane
Eesti I Ekstreemjooksude karikasarja kolm paremat meest. Foto: Heiki Rebane

Täna toimus I Saku Ekstreemjooks, mis oli ühtlasi neljast osavõistlusest koosneva I Eesti Ekstreemjooksu karikasarja finaaletapiks. Ligi 6 km pikkuse põhijooksu üldvõitjaks tuli meestest Karl Mäe ja naistest Tuuli Tomingas. Sarja kokkuvõttes kuulus esikoht Mardo Lundverile ja Merilin Treule.

Meestest võitis tänase etapi Karl Mäe ajaga 29.21,6. Teisena lõpetas Mardo Lundver 30.42,4-ga ja kolmandana Enari Tõnström 30.56,9-ga. Naiste põhijooksu esikolmiku moodustasid Tuuli Tomingas (35.40,8), Inga Kee (37.54,0) ja Merilin Treu (42.04,9). Võistkondade arvestuses kuulus esikoht Perimeetrile (Karl Mäe, Enari Tõnström, Teet Kokk). Järgnesid OCR Estonia (Mardo Lundver, Rauno Tiits, Heiki Rebane) ja Päntajalad (Taavi ja Taivo Kunder, Krista Puks). Võitskondade lõppajad fikseeriti siis, kui kolmas liige oli finišijoone ületanud, mis läks kirja ka võistkonna koguajana.

Võistluse, mida korraldas spordiklubi Meie Liigume koostöös Eesti Multispordi Liiduga, trass kulges Saku terviseradadel ning Saku asulas. Rajal esines mitmeid looduslikke ja tehislikke takistusi. Võistlejatel tuli ronida, hüpata, roomata, sumada jne, nagu taolistel takistustega maastikujooksudel ikka kombeks. Mitmeid kordi pidid jooksjad läbima mudase põhjaga tiike ja erinevaid kraave ning truupe, ületada jõge ning joosta mööda jõekallast. Rajalt ei puudunud ka maastikuelement, sest üles pidi rühkima mitmestki künkast. Roomati okastraadi ja võrgu alt läbi, hüpati üle heinapallide. Roniti üle plankseinte ning muude sarnaste takistuste, turniti redelitel.

Sarja üldarvestuses osalemiseks tuli võistelda vähemalt kolmel etapil, sealhulgas finaaletapil Sakus. Neljal etapil osalemise korral läks arvesse kolm parimat tulemust. I Eesti Ekstreemjooksu Karikasarja üldvõit kuulus Mardo Lundverile. Teise-kolmanda koha omanikud vastavalt Indrek Roos ja Tarmo Pertel. Naiste arvestuses kuulus sarja üldvõit täna naiste kolmanda ja üldjärjestuse 28. koha omanikule Merilin Treule.

“Karl Mäele, kes minust tavajooksudeski märksa tugevam, igati teenitud võit. Ise jäin täna takistustel uimerdama ning võrreldes konkurendiga läbisin neid oluliselt aeglasemalt, mis lõppkokkuvõttes saigi saatuslikuks, sest niimoodi vahe vaikselt kärises,” kommenteeris Mardo Lundver tänast mõõduvõttu. Suuremat rahulolu pakkus talle siiski varakevadine Vinni-Rakvere jooksusarja üldvõit, kus konkurents tugevam.

“Kuna takistustega maastikujooks on alles suuremat kandepinda haaramas ning omasoodu arenemas, siis loodetavasti lähiaastatel muutub konkurents tihedamaks ning aina enam tugevaid jooksjaid avastab enda jaoks tolle ägeda spordiala, mis võrreldes tavajooksudega pakub vajalikku vaheldust ning ka oluliselt teistsuguseid võistlusemotsioone,” lausus sarja kõikidel etappidel poodiumile jõudnud Lundver, kelle saldoks lisaks tänasele teisele kohale jäi esikoht II Pajusi Mudajooksult, teine koht II Tõrva Ekstreemjooksult ja kolmas koht II Tehvandi Mäejooksult.