San Francisco ülikooli esindanud Laura Suur sai krossijooksus 4. koha

Laura Suur osales koos San Francisco ülikooli naiskonnaga 23. septembril USA-s Ohio osariigis Toledos krossijooksuvõistlusel, kus sai 93 jooksja seas neljanda koha. Ta läbis 4 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 13.28,3, olles oma naiskonna parim. Jooksu võitis Kate Harrison Lääne-Virginia ülikoolist 13.16,2-ga. Juunioride arvestuses kuulus Laura Suurele teine koht. Keskmiselt läbis ta kilomeetreid 3.22-ga.
,
“200 meetrit pärast starti olin esimeste seas ja tundsin end kindlalt. 1 kilomeetril tekkis üks ohtlik olukord, kus minust peaaegu üle oleks joostud. Haarasin eesolija seljast ning jäin püsti. Esimese kilomeetri jooksime suures pundis, kuid siis hakkas rivi harvenema. 4-5 tüdrukut tegid tempot ning läksin nendega eest ära,” kirjeldas Laura võistluse käiku. Pärast poole distantsi läbimist hakkas ta väsimust tundma. Treener Helen Lehman-Winters asus Laurale soodsas kohas ja süstis oma nõuannetega talle energiat. “Kuid siis juhtus see, mis minuga alati juhtub: kumm sai tühjaks. Käed muutusid jäigaks ja raskeks, jalad ei allu ning tundus, et kohe kukun sellili. Viimase 400 meetriga kaotasin võitjale 12 sekundit,” meenutas Laura.
,
“Laura näitas, et temast on saamas meie esijooksja. Viimasel kilomeetril ta tempo küll natuke rauges, aga siiski suutis konkurentsis püsida,” rääkis treener Helen Lehman-Winters. võistkondlikus arvestuses tuli San Francisco naiskond kahe tugeva Toledo ja Columbia järel kolmandaks. Rada kulges golfi väljakul. Kohe stardist algas 150 meetri pikkune lauge tõus, rajal esines ka künkaid ja kõnniteede ületusi. Võistluste tulemused
,
JOOKSUPORTAAL
Fotol: Laura Suur tänavu kevadel Nõmmel Eesti krossijooksu meistrivõistlustel. Autor Kristjan Vares