Sander Jürs sai Itaalias Ravenna poolmaratonil 15. koha

Sander Jürs. Foto: Kristina Mägi

Sander Jürs startis täna Itaalias Ravenna maratonil, mis on ühtlasi riigi meistrivõistlusted, peetud poolmaratoni distantsil, kus sai 15. koha ajaga 1:15.44.

Jürs jooksis kogu võistluse ühtlase tempoga, kuid tal andis tunda vähene treenitus seoses suvise kahekuulise pausiga. „Jooksu lõpus väga väsinud ei olnud, aga lihased ei lubanud kiiremini joosta. Seoses Achilleuse kõõluse vigastusega ei teinud asfaldi peal trenni Eestis ja juba esimestest kilomeetritest tõmbas sääred niiöelda kinni. Jooksu teine pool läks juba paremini,“ rääkis Jürs ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Poolmaratoni võitis Itaaliat esindav Ahmed Nasef ajaga 1:07.43. Teisena lõpetas marokolane Rachid Benhamdane 1:08.35-ga ja kolmandana itaallane Roberto Pasquale Rutigliano 1:09.34-ga.

Sander Jürsi abikaasa Silja Jürs jooksis maratoni, kus sai naistest 42. koha ajaga 3:32.53. Tema isiklik rekord on SEB Tallinna Maratonil joostud 3:25.59. „Arvatavasti on siin oma osa läbi põetud külmetushaigusel,“ arvas Saner Jürs. Maratoni kaksikvõit jäi itaallannadele. Esikoha võitis Itaalia meistriks kroonitud Anna Spagnoli ajaga 2:46.04. Teiseks tuli tema kaasmaalane Silvia Tamburi 2:50.30-ga ja kolmandaks Horvaatia jooksja Nikolina Sustic ajaga 2:51.03.

Meestest võtsid maratonil kaks esikohta marokolased. Esikoha võttis Youness Zitouni ajaga 2:24.54, järgnes Smail Charfaoui 2:25.21. Itaalia meistritiitli võitis üldarvestuses kolmandana lõpetanud Gianluca Borghesi tugevamate maratoonarite puudumisel ajaga 2:30.24.